tiny11 2311 çıktı: Hafif, daha küçük ve kullanışlı Windows 11 sürümü 23H2

0
tiny11 2311 çıktı: Hafif, daha küçük ve kullanışlı Windows 11 sürümü 23H2
tiny11 2311 çıktı: Hafif, daha küçük ve kullanışlı Windows 11 sürümü 23H2

Windows 11 sürüm 23H2 tabanlı tiny11 2311 nihayet indirilebilir durumda. Bu Windows 11 modu, gereksiz bileşenlerden ve yüksek donanım gereksinimlerinden arındırılmış hafif bir görüntü sunar ve yaklaşık 8 GB disk alanı kaplayan bir kurulumla sonuçlanır.

tiny11 2311, en son Windows 11 sürümü olan 23H2’yi temel aldığından, Microsoft’un Copilot (önceden yüklenmiş tarayıcı olmadığından Microsoft Edge’in winget aracılığıyla indirilmesini gerektirir), yerel RAR desteği, yeniden tasarlanmış ses kaydırıcısı, Ayarlar uygulamasındaki RGB denetimleri ve daha fazlası dahil olmak üzere sunduğu tüm yeni özellikleri içerir.

Önceki tiny11 sürümüyle karşılaştırıldığında, 2311 sürümü %20 daha küçüktür ve sistem sürücünüzde daha fazla depolama alanı kazanmanızı sağlar. Buna ek olarak, tamamen servis verilebilir, yani bilgisayarınızı güvende tutmak ve gelecekteki iyileştirmeleri almak için kümülatif güncellemeleri indirip yükleyebilirsiniz. Daha da küçük bir görüntü istiyorsanız tiny11 core’a göz atın; yalnızca 3 GB disk alanı gerektirir.

Bir Windows görüntüsünü orijinalinden iki kat daha küçük hale getirmenin, Xbox ile ilgili özellikler de dahil olmak üzere bir dizi bileşenin kaldırılmasını gerektirdiğini de belirtmek gerekir. Bununla birlikte, geliştiricilere göre, Microsoft Store’dan bir Xbox başlığı indirmek, kaldırılan oyun özelliklerini geri yüklemelidir. Gerekirse .NET 3.5 ve ek diller de ekleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android Telefonda RAM Nasıl Arttırılır?

tiny11 2311’i bu bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz (geliştirici tarafından X hesaplarında paylaşılan İnternet Arşivine doğrudan bağlantı), ancak önceden bir İnternet Arşivine kaydolmanız gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz