TikTok Videolarınıza Nasıl Metin Eklenir?

0
TikTok Videolarınıza Nasıl Metin Eklenir?
TikTok Videolarınıza Nasıl Metin Eklenir?

Tıpkı fotoğraflara metin parçaları eklemek gibi, TikTok’ta yayınladığınız videolarda da aynısını yapabilirsiniz. Videonun bir açıklamasını, izleyicilerinizin görmesi için bir başlık veya sadece eğlenceli bir şey ekleyebilirsiniz.

TikTok’taki metin özelliğinin güzel yanı, yazı tipi stilini ve rengini özelleştirebilmenizdir. Videoyu yayınlamadan önce üzerinde daha fazla çalışmak için taslak olarak kaydederseniz, metni takipçileriniz görmeden önce düzenleyebilirsiniz. Bu yerleşik özellikten yararlanabilmeniz için TikTok videolarına nasıl metin ekleyeceğinizi göstereceğiz.

TikTok Videolarına Metin Nasıl Eklenir?

Yeni bir videoyu çektikten hemen sonra içine biraz metin eklemek istiyorsanız, bu kolay bir iştir. Android veya iPhone’da TikTok uygulamasını açın ve bu basit adımları izleyin.

  1. Videonuzu çektikten sonra, araçların alt veya sağ tarafta görüntülendiğini göreceksiniz. Bunlara çıkartmalar, filtreler ve tabii ki metin dahildir. Android’de alttaki veya iPhone’da sağ üstteki Metin simgesine dokunun.
  2. Ardından, klavyenizle birlikte özelleştirme seçeneklerini göreceksiniz. Seçtiğiniz özelleştirmeleri önizlemek için eklemek istediğiniz metni yazın. Metin, videonuzda bir kaplama olarak görünür.
  3. Solda bir arka plan, kısmen şeffaf bir arka plan, arka plan yok veya anahatlı harfler ekleyebilirsiniz. Ardından, hizalamayı soldan, merkezden veya sağdan seçebilir ve isterseniz metin okuma için bir ses ekleyebilirsiniz.
  4. Sağda, kullanmak istediğiniz yazı tipi stilini seçin. Klasik, Daktilo, El Yazısı, Neon ve Serif seçeneklerini göreceksiniz.
  5. Son olarak ikinci sıradaki rengi seçebilirsiniz. Metin için bir arka plan veya anahat kullanırsanız, renk buna, aksi takdirde yazı tipine uygulanır.
  6. Metni farklı bir konuma taşımak istiyorsanız, metin kutusunu parmağınızla sürüklemeniz yeterlidir.
  7. Özelleştirmeleri ayarladıkça değişiklikleri hemen görebilirsiniz. Metinden memnun olduğunuzda sağ üst köşedeki Bitti’ye dokunun.
  8. Videoya istediğiniz diğer efektleri ekleyin ve bitirdiğinizde alttaki İleri’yi seçin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Redmi K70 Pro Ekran Özellikleri Resmi Olarak Tanıtıldı

Daha sonra, tıpkı yakaladığınız ve yayınladığınız diğer tüm videolar gibi hashtag’ler ekleyebilir, insanları etiketleyebilir, bir konum ekleyebilir veya istediğiniz diğer ayarlamaları yapabilirsiniz. Videoyu yayınlamak için Yayınla’yı seçin veya kaydedip daha sonra yayınlamak için Taslaklar’ı seçin.

TikTok Videolarınıza Metin Ekleme
TikTok Videolarınıza Metin Ekleme

Taslaktaki Metni Düzenleme, Ekleme veya Kaldırma

Çektiğiniz bir videoyu daha sonra yayınlayabilmek için Taslaklar’a kaydederseniz, eklediğiniz metni düzenleyebilir veya yeni metin ekleyebilirsiniz. Metni düzenlemek için profilinizin Taslaklar bölümündeki video küçük resmini seçin. Android’de metin kutusuna dokunun veya iPhone’da dokunup basılı tutun. Düzenleme seçenekleri listesinden Düzenle’yi seçin. Değişikliklerinizi yapın ve bitirdiğinizde Bitti’yi seçin.

Metin eklemek için Taslaklar bölümünde videoyu seçin. Metninizi daha önce açıklandığı gibi yazmak ve özelleştirmek için Metin simgesini seçin. Bitirdiğinizde Bitti’ye dokunun. Bir Taslağa eklediğiniz metni kaldırmak için videoyu açın ve Metin düğmesine dokunun. Düzenle’yi seçin ve ardından tüm metni kaldırın. Değişikliğinizi kaydetmek için Bitti’ye dokunun. Bir Taslağı düzenledikten, metin ekledikten veya Taslaktan metin çıkardıktan sonra İleri’yi seçip gönderiyi yayınlamaya geçebilirsiniz. Alternatif olarak, geri gitmek için sol üstteki oka dokunun ve ardından tercihinize göre açılır pencerede Taslak olarak kaydet, Düzenlemeden çık veya Kayda devam et’i seçin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Twitter’a Kullanıcıları Sevindirecek Yeni Özellik Geldi

Bir videoya metin eklemek yararlı veya eğlenceli olabilir, bu size kalmış. Bir sonraki gönderiniz için TikTok’taki metin özelliğinden en iyi şekilde yararlanın; sadece viral olabilir. Artık TikTok’a nasıl metin ekleyeceğinizi bildiğinize göre, fotoğrafları sosyal medya ağında slayt gösterisi veya arka plan olarak kullanma eğitimimize göz atın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz