Facebook’ta Doğum Gününüzü Nasıl Gizlersiniz?

0
Facebook'ta Doğum Günü Gizleme
Facebook'ta Doğum Günü Gizleme

Facebook, arkadaşlarınızın doğum günlerini size hatırlatmak için kullanışlı bir özelliğe sahiptir. Arkadaşlarınıza doğum günü dileklerini göndermekten keyif alıyor olsanız da başkalarının doğum gününüzü bilmesini istemeyebilirsiniz.

Facebook’ta bir doğum gününü gizlemek için basit bir anahtar olmasa da onu kimlerin görebileceğini değiştirebilirsiniz. Bu da özel gününüzü kendinize saklamanızı sağlar. İster mahremiyet ister başka bir nedenle, Facebook’ta doğum gününüzü nasıl gizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Facebook Uygulamasında Doğum Gününüzü Gizleyin

Android veya iPhone’da Facebook mobil uygulamasını kullanıyorsanız doğum gününüzü kolayca gizleyebilirsiniz. İşlem şu anda her iki cihazda da aynı.

 1. Facebook uygulamasını açın ve profil sayfanızı görüntülemek için Ana ekranın üst kısmındaki profil resminize dokunun.
 2. Adınızın altında Gönderiler’i seçin ve ardından Ayrıntılar bölümünün alt kısmındaki Hakkında bilgilerinizi görün’ü seçin.
 3. Temel Bilgiler bölümüne indiğinizde doğum gününüzü göreceksiniz. Sağdaki Düzenle’ye dokunun.
 4. Doğum gününüzün (ay ve tarih) sağındaki simgeyi seçin ve açılır menüden Yalnızca Ben’i seçin. Ardından, ikisini de gizlemek istiyorsanız Doğum Yılı için aynısını yapın. Bu, doğum tarihinizi ve yılınızı sizin dışınızdaki herkesten gizler.
 5. En alttaki Kaydet’e dokunun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Xiaomi Redmi Note 9 fiyatına gelen muazzam indirim!

Daha sonra her ekrandan çıkmak ve profilinize veya Ana ekrana dönmek için sol üstteki geri okunu kullanabilirsiniz.

Doğum Gününüzü Facebook Web Sitesinde Gizleyin

İnternette Facebook araştırıyorsanız veya arkadaşlarınızın doğum günlerini arıyorsanız, orada da kendi özel gününüzü gizlemek için adımlar atabilirsiniz.

Facebook'ta Doğum Gününüzü Nasıl Gizlersiniz?
Facebook’ta Doğum Gününüzü Nasıl Gizlersiniz?
 1. Web’de Facebook’u ziyaret edin, oturum açın ve üst gezinti bölümündeki simgesini kullanarak Ana sayfaya gidin.
 2. Facebook profilinizi görüntülemek için soldaki kenar çubuğundan profil adınızı seçin.
 3. Sağda, Temel Bilgiler bölümüne gidin, doğum tarihinizi ve doğum yılınızı göreceksiniz.
 4. Hem doğum tarihinizi hem de yılınızı aynı anda kimlerin görebileceğini değiştirmek için sağdaki Düzenle düğmesini (kalem simgesi) seçin.
 5. Her biri için kitle seçiciyi seçin.
 6. Kitle Seç kutusunda Yalnızca Ben’i seçin ve Bitti’yi seçin. Yine, bu, doğum gününü senin dışındaki herkesten gizler. Doğum gününüzü yalnızca özel bir kişi listesine göstermek istiyorsanız, Özel, Tanıdıklar veya Yakın Arkadaşlar seçeneğini de kullanabilirsiniz.
 7. Ardından, değişikliğinizi kaydetmek için Kaydet’i seçin.
 8. Alternatif olarak, özellikle doğum tarihini veya doğum yılı hedef kitlesini değiştirmek isterseniz sağdaki simgesini seçin. Bu, geçerli ayara bağlı olarak bir kişi simgesi, küre veya yıldız olarak görüntülenebilir.
 9. Kitle Seç kutusu göründüğünde, yukarıda gösterildiği gibi Yalnızca Ben’i ve ardından Bitti’yi seçin.
 10. Daha sonra, üst gezinme bölümündeki simgesini kullanarak Ana sayfaya dönebilir veya profilinizi görüntülemek veya bir gönderi eklemek için Gönderiler’i seçebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Hesabımı Dondur

Özel gününüzü bir sır olarak saklamak istiyorsanız veya gösterilmesiyle ilgili gizlilik endişeleriniz varsa, artık Facebook’ta doğum gününüzü nasıl gizleyeceğinizi biliyorsunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz