Tiktok Kazanç – Kaç Param Var?

0
tiktok
tiktok kazanç

TikTok kazancınız, yalnızca gönderi sıklığına ve TikTok video fikirlerinizin ne kadar eğlenceli olduğuna değil, aynı zamanda takipçi sayısı ve katılım oranına da bağlıdır.

Tiktok Para Kazanma

Şu anda TikTok, YouTube’un yaptığı gibi içerik oluşturuculara doğrudan ödeme yapmıyor. TikTok yaratıcıları çeşitli şekillerde para kazanır;

  • Influencer pazarlama – birçok içerik oluşturucu, hizmetleri ve ürünleri hakkında mesajlar yaymak için markalar tarafından sponsorluk alır. Influencer’ın hedef kitlesinde reklam yayınlayan markalar, takipçi sayıları en az birkaç bine ulaştıktan sonra onlara yaklaşacaktır. Markaların ve etkileyicilerin doğrudan bağlantı kurduğu birkaç çevrimiçi etkileyici pazar yeri web sitesi de vardır.
  • Doğrudan satış – TikTok’ta para kazanma ikinci yolu, TikTok videolarınızda kendi ürünlerinizi doğrudan satmak veya reklamını yapmaktır. Birçok etkileyici, kendi makyaj işlerini yürütür ve ürünlerini kendi TikTok videolarında satar.
  • Diğerleri – TikTok videolarınızı Youtube ve Instagram gibi diğer sosyal medya platformlarında çapraz yayınlamak.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Nissan Qashqai 2021 fiyat listesi duyuruldu!

İster Influencer pazarlama yapıyor olun ister kendi ürünlerinizi tanıtıyor olun, sağlam bir hayran kitlesine ve ilgi çekici içeriğe sahip olmanız gerekir. Analiz araçlarını kullanmak, rakiplerinizi, hashtag trendlerini, şarkı etkileşimini vb. analiz ederek hesabınızı büyütmenin harika bir yoludur.

Tiktok

Tiktok Kazançları

Her profil ve sektör için para miktarı çok farklıdır. Süper iyi bir profiliniz varsa, bir marka ortaklığı Tiktok aylık kazanç 50 000 TL ile 150.000 TL arasında olabilir. Bu elbette büyük ölçüde profil nişinize, konumunuza, markanın hedef kitlesine, profil katılımınıza vb. bağlıdır.

Tiktok Kazanç Hesaplama

Tiktok kazanç öğrenme, izleyici grubu, içerik nişi, takipçi sayısı ve katılım oranı gibi birçok faktöre bağlıdır. Etkileyici pazarlama söz konusu olduğunda, markalar genellikle hesapları daha fazla takipçisi ve daha yüksek katılım oranları olan etkileyicilere daha fazla ödeme yapmaya isteklidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Volkswagen Passat'ın 48 Yıllık Değişimi

Tiktok Kazancını Öğren

Sponsorlu videolar için ücretler değişiklik gösterir, ancak büyük etki sahibi kişiler genellikle promosyon türüne bağlı olarak video başına 500 ila 30.000 TL arasında bir kazanç elde edebilir. Hemen Tiktok yükle sizlerde bu paraları kazanmaya başlayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz