TikTok 60 dakikalık videoları test etmeye başladı

0
TikTok 60 dakikalık videoları test etmeye başladı
TikTok 60 dakikalık videoları test etmeye başladı

TikTok, kitlesinin uzun biçimli içerik izleyip izlemeyeceğini öğrenmek için suları test ediyor. Sosyal medya platformu 60 dakikalık video yükleme özelliğini deniyor ve TechCrunch’a yeni yükleme limitinin şu anda belirli pazarlardaki bazı kullanıcılarla test edildiğini doğruladı.

TikTok 60 Dakikalık Videoları Test Ediyor

Yeni yükleme sınırı daha önce sosyal medya danışmanı Matt Navarra tarafından fark edilmiş ve X (eski adıyla Twitter) hesabındaki bildirimin ekran görüntüsünü paylaşmıştı. “60 dakikaya kadar video yükleyin! Uygulamanızın güncel olduğundan emin olun, ardından tiktok.com’daki uygulamanızdan veya masaüstünüzden yüklemeyi deneyin” ifadeleri yer alıyor.

TikTok 60 Dakikalık Videoları Test Ediyor
TikTok 60 Dakikalık Videoları Test Ediyor

TikTok’un bir saat uzunluğundaki video formatının lansman tarihi hakkında henüz bir bilgi yok. Şirket TechCrunch’a verdiği demeçte, bu özelliği geniş çapta kullanıma sunmak için acil planları olmadığını söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows 10 daha fazla özelleştirme seçeneği alır

Ancak TikTok’un gelişi, 2016 yılında 15 saniyelik video kliplerle yolculuğuna başlayan sosyal video uygulaması için büyük bir değişime işaret edecek. TikTok’un başarısı, Meta’nın Instagram’ı ve Google’ın YouTube’u da dahil olmak üzere büyük oyuncuları oyuna girmeye ve kısa video formatının versiyonlarını başlatmaya itti.

TikTok için çalışmalar devam ediyor. Şirket daha önce bazı içerik oluşturucuların 30 dakikaya kadar video yüklemesine izin vermişti. Yemek pişirme demoları, komedi skeçleri, güzellik eğitimleri ve daha fazlası gibi uzun biçimli içerik oluşturmak isteyen içerik oluşturuculardan gelen geri bildirimleri ele almak için sınırı daha da zorluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz