Telefonda ve Klavyede Ok İşareti Nasıl Yapılır?

0
228

Telefonda ve klavyede ok işareti nasıl yapılır? Pek çok kişinin merak ettiği ve özellikle acil durumlarda kullanmak istediği bu işareti sizin için en pratik şekilde anlatmak istiyoruz. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bu konuyu ele aldık.

Telefonda ok işareti nasıl yapılır?

Belirttiğimiz adımları izleyerek yapabilirsiniz.

Bilgisayar klavyesinde ok işareti nasıl yapılır?

Belirttiğimiz adımları izleyerek yapabilirsiniz.

Telefonda ve Klavyede ok tuşu yapma
Telefonda ve Klavyede ok tuşu yapma

Klavye üzerinde olmayan bir tuştan bahsediyor isek şayet, yazımıza başlarken bunların tamamını ön plana çıkarmayı ve beklentileri kullanmayı detaylandırabiliriz.

Bu yazımızda da, klavyede çapraz ok işareti konusundan sonra klavyede sağ, sol, aşağı, yukarı ok işaretleri nasıl yapılır, ona göz atacağız ve sizlere gerekli olan bütün detayları sunmaya devam edeceğiz.

Klavye Üzerinde Ok İşareti Nasıl Bulunur? Nasıl Yapılır?

Telefonda ve Klavyede ok tuşu yapma
Telefonda ve Klavyede ok tuşu yapma

 

Özellikle telefon ve bilgisayar klavyelerinde yer yer lazım oluyor. Bu durum da kişiler için farklı ve ayrıcalıklı bir anlam demek. Sizlere sağlayacağımız hizmetler ve ön plana çıkaracağımız seçimler herkesi ortaya çıkaracak ve mutlu bir çözüm sağlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Nüfus Cüzdanı Randevu İptal Etme
İlginizi Çekebilir : Android ve IOS İçin Video İndirme

Klavyede ok işareti için “Alt” tuşuyla birlikte belirli rakamları girerek ok işaretlerini yapabileceğiniz kısayollar bulunmaktadır. Bunları inceleyerek kendinize göre bir seçenek ve fırsatı inceleyebilir ve aşama aşama ilerleyebilirsiniz.

Telefonda ve Klavyede ok tuşu yapma
Telefonda ve Klavyede ok tuşu yapma

Yapılacak olan işlem aslında oldukça basit. Tamamen sistemli bir şekilde ilerlemeniz yeterli olacaktır. İlk olarak basit olan kısayolları verdikten sonra klavyede olmayan özel sembollerin bulunduğu karakter eşlem tablosu üzerinden de anlatacağız.

Bunu kullanarak zaten kopyalama yapıştırma yapabilirsiniz. İsterseniz direkt kısayolları verirken yanında yer alan ok işaretlerini kopyalayarak kolayca istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Klavyede Yön Tuşları İçin Kısayollar Nasıl Yapılır?

Telefonda ve Klavyede ok tuşu yapma
Telefonda ve Klavyede ok tuşu yapma

Klavyede yön tuşlarını kullanmak için alt isimli tuşa basılı tutmanız gerekiyor. Bunu yaparken alt tuşunu ön plana çıkarabilirsiniz.

  • Klavyede sağ (ileri yön) ok işareti için kısayol: “ALT + 26” – İsterseniz →  işaretini kopyalayıp, kullanabilirsiniz.
  • Klavyede sol (geri yön) ok işareti için kısayol: “ALT + 27” – İsterseniz ← işaretini kopyalayıp, kullanabilirsiniz.
  • Klavyede yukarı (yön) ok işareti için kısayol: “ALT + 24” – İsterseniz ↑ işaretini kopyalayıp, kullanabilirsiniz.
  • Klavyede aşağı (yön) ok işareti için kısayol: “ALT + 25” – İsterseniz ↓ işaretini kopyalayıp, kullanabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   IFTTT Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yukarıda yer alan tuşlar tamamen geleneksel ve global çalışma biçimi olduğu için herkes adına önemli bir yenilik ve beklenti yaratmaktadır. Sizlere de bu süreçlerle ile gayet etkili ve yenilikçi bir denge ve fırsat oluşturmuş oluyoruz. Aşama aşama karşınıza çıkarılan bütün çözümleri tek bir tıklama ile buradan da ortaya çıkarmak niyetimiz var.

Bilgisayarımızda Tuşu Nasıl Bulacağız?

Telefonda ve Klavyede ok tuşu yapma
Telefonda ve Klavyede ok tuşu yapma

Karşınıza çıkarılan her bir yeniliği ve beklentiyi bu süreçlerle kullanmanız gerekebilir. Burada yer alan her bir aşamayı ve fırsatı karşınıza çıkaracağız. Kendinize has ve yenilikçi bir dilde organize edilen bütün yöntemleri kolaylıkla incelemeye başlayın.

Süreçle birlikte sizler de tuş üzerinden karakterlere ulaşabilir ve kendinize dair yeniliklerle birlikte tuşları seçebilirsiniz. Zaten bu karakterler detaylı arama ile bulunabileceği gibi, en hızlı çalışma şekli olarak buradan kopyalama yöntemini de seçebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz