Telefon Operatörleri Çöktü, Firmalar Birbirini Suçladı!

0
operator
operator

Teknoloji Haberleri  Olarak bugün sizler için operatörlerde çıkan problemleri ve skandal açıklamaları derledik.

Koronavirüs salgını nedeniyle “Evde Kal” çağrıları içinde geçen Ramazan Bayramı’nın ilk günü, son derece sessiz ve sakin bir şekilde tamamlandı. Evlerinde bayram coşkusunu buruk da olsa yaşamak isteyen vatandaşların karşılaştığı şok ise, büyük bir tepki topladı. 81 ilde uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle Ramazan Bayramı’nı evlerinde geçirmek zorunda kalan vatandaşlar, akrabalarını ve yakınlarını arayamadı. Operatörlerdeki problemler, gün boyunca belirli aralıklarla devam etti.

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”Hangi Operatörlerde Problem Yaşandı?” answer-0=”Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’da aramalar yapılamadı. ” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”Şebeke Sorunu Ne Kadar Sürdü?” answer-1=”Gün içerisinde belirli aralıklarla kesintiler yaşandı.” image-1=”” count=”2″ html=”true” css_class=””]

Ramazan Bayramı, tüm Müslüman coğrafyasında salgın nedeniyle buruk geçti. Dünyanın dört bir yanında, sosyal mesafe kurallarına uyularak bayram namazları kılındı, insanlar birbirleriyle telefonlar üzerinden görüştü. Fakat Türkiye’de, bayramın ilk günü gün yüzüne çıkan bir tablo, ilerleyen dönemler için de korkutucu nitelikteydi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   türkçe grup isimleri

Tüm Operatörler Kilitlendi

Sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerinde geçirdikleri bayramda, vatandaşlar yakınlarıyla doğal olarak telefon ile görüşmek istedi. Fakat birçok operatör, telefon yoğunluğunu kaldıramadı. Çöken hatlar ile aramalar düşmedi, sıkıntılar çıktı. Dolayısıyla pek çok kişi, gerek operatörlere gerekse de sosyal medya hesapları üzerinde büyük tepkiler gösterdi.

Gün boyunca belirli aralıklarla devam eden iletişim sıkıntısının ardından, bir şok da operatörlerden geldi. Sosyal medya kanalları üzerinden yaptıkları açıklamalar ile beraber, tepkiler daha da büyüdü.

İlginizi Çekebilir: Google 1 Temmuz’da Sözlü Savunma Verecek

 

Operatörlerden Skandal Açıklama

Önlem amaçlı 4 günlük sokağa çıkma yasağının henüz ilk gününde hatlarda böyle bir problemin yaşanması ile, birçok kişi bayramlaşma merasimini telefondan dahi yapamadı. Operatörler, yaptığı açıklamada suçu birbirlerine attı. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom, kendi hatlarında bir problem olmadığını iddia ederek rakip firmaların şebekelerinde problem olduğunu söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kekik Otu Mucizesi: Kekik Otunun Mükemmel Faydaları
turkcell-aciklama
vodafone-aciklama
turk-telekom-aciklama

Bu durum karşısında, tepkiler daha da büyüdü. Operatörlerin bayramın ilk gününde böyle bir problem yaşatması, akıllara olası bir deprem senaryosunu da getirdi. Hatırlanacağı üzere, geçtiğimiz sene Eylül ayında gerçekleşen depremde, uzun saatler boyunca hatlar kilitlenmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz