Tasarruf Yapmanızı Sağlayacak Yöntemler

0
tasarruf yapma yöntemleri
tasarruf yapma yöntemleri

Paramızı nasıl harcadığımız son 12 ayda çok değişti. Daha fazla biriktirmiş veya paranızı tüketmiş olsanız da, tasarruf etmemize yardımcı olacak küçük bir finansal ilhama ihtiyacımız var. Bu yüzden, denenmiş ve test edilmiş tasarruf taktiklerine göz atın. Denemeden bile ne kadar tasarruf edebileceğinize şaşıracaksınız.

Tasarruf Yapma Yöntemleri

Daha İyi Bir Bütçe Oluşturun

Tasarruf sürecinin ilk adımı bütçelemedir. Paranızın her ay nereye gittiğini bilmiyorsanız, parayı peşinatınıza yönlendirmek imkansızdır.

İlk olarak, banka hesap özetlerinizi ve tüm kredi kartı ödemelerinizi masaya yatırın. En çok parayı nereye harcadığınıza bakın. Kira, öğrenci kredisi ödemeleri ve kamu hizmetleri gibi ihtiyaçlar için ne kadar harcadığınızı not edin. Ardından, eğlence, restoranlar vb. gibi gereksiz yerlerde her ay ne kadar harcadığınızı düşünün. Harcamalarınızı kendiniz hesaplamaktan kaçınmak istiyorsanız, bir bütçe uygulaması bu süreci otomatikleştirmenize yardımcı olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Gebze’de Buz Lazer Deneyimi

Harcamalarınızı sınıflandırdıktan sonra, kısabileceğiniz alanları arayın. Her kategori için kesin bir bütçe belirleyin ve buna bağlı kalın. Her ay peşinatınız için bir miktar para ayırdığınızdan emin olun. Tasarruflarınızı isteğe bağlı olmayan bir harcama olarak düşünün.

Tasarruf

Küçülmeyi Düşünün

Peşinat için daha fazla para biriktirmenin hızlı bir yolu küçülmektir. Küçülme, tasarruf ederken harcamalarınızı azaltma ve imkanlarınızın altında yaşama sürecidir. Küçüldüğünüzde, gerekli harcamalar için ödediğiniz tutarı azaltır ve bunun yerine ekstra parayı bir tasarruf hesabına yönlendirirsiniz.

Daha küçük bir daireye taşınmak, ailenizin ekstra araçlarından birini satmak veya daha uygun fiyatlı bir bölgeye taşınmak, küçülmenin harika yollarıdır. Birçok kişi, büyük bir satın alma için tasarruf ederken küçülür. Basit hayattan zevk aldığınızı görebilirsiniz.

Kötü Bir Alışkanlığı Azaltın veya Kesin

Tek bir kötü alışkanlığı azaltmak veya tamamen kesmek, yılda yüzlerce doları biriktirmenize yardımcı olabilir. Bu sağlıksız alışkanlıkları bırakmayı düşünün ve parayı peşinat fonunuza yönlendirin;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Medyum Makbule Hoca Kimdir ve Ne İş Yapar?

Anında satın alma: Yüz yüze veya çevrimiçi anlık alışverişe yatkınsanız, bu satın alımları azaltmayı düşünebilirsiniz. Sürekli olarak gelen kutunuzda fırsatlar görmemek için pazarlama e-postalarının aboneliğinden çıkmayı deneyin. Paradan tasarruf edecek ve evinizin etrafındaki dağınıklığı önleyeceksiniz.

Paket servisi almak:  Paket yemek ve fast food harika, bunu inkar etmek mümkün değil. Ancak, cüzdanlarımızda o kadar kolay değil. Dışarıda sipariş vermek yerine her hafta evde birkaç öğün yemek yapmayı deneyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz