Tanıtım Yazısı Nedir ?

0
19
tanitim-yazilari
tanitim-yazisi-nedir

Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri ailesi olarak bugün internet sitesi sahiplerinin sitelerini geliştirmek ve daha fazla kitleye ulaştırmak için önemli bir yere sahip olan tanıtım yazısını detaylıca açıklayacağız.

Tanıtım Yazısı Nedir ?

Tanıtım Yazıları, bir internet sitesinin Google’ın gözünde otoritesini yükseltmek için kendinden daha otoriter sitelerde yayınlanan tanıtımlarıdır. Bu tanıtımların içinde otoritesini yükseltmek istediğimiz sitenin link çıkışları bulunur. Tanıtım yazısı almak için sitelerin sahibiyle anlaşılması gerekmektedir.

Tanıtım Yazısının Faydaları Nelerdir ?

Tanıtım yazıları SEO açısından en faydalı yollardan biridir. Tanıtım yazısının içinde sizin sitenizin linki geçeceği için yani backlink alacağınız için, arama motorlarının gözünde daha değerli bir hale geleceksiniz. Reklam yapmanın en güzel ve organik yolu olduğu için bilinirliğiniz daha da artacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yandex Webmaster’a Site Ekleme Nasıl Yapılır?

Sitenizi insanlara tanıtacağı için, tanıtım yazısı aldığınız siteden ziyaretçi almaya başlayacaksınız. Hitiniz günden güne artacak ve hedef belirlediğiniz kelimede daha başarılı sonuçlar almaya başlayacaksınız.

Hangi Sitelerden Tanıtım Yazısı Alınmalı ?

Tanıtım yazılarının faydasını tam olarak görmek için Google’ın gözünde değerli olan yani otoriter sitelerden ve SEO konusunda başarılı olan sitelerden almalıyız. Çünkü gelişmek istiyorsak bizden daha güçlü sitelerden yardım almamız gerekiyor.

En önemli kriterler arasında tanıtım yazısı alacağınız sitenin ziyaretçi sayısı da önem arz ediyor. Ne kadar çok ziyaretçi sayısı olursa sizin sitenize de o kadar çok ziyaretçi dönüşü olur. Tanıtım yazısı alacağınız sitelerin DA/PA oranına dikkat etmenizi de tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz