Moz DA/PA Değeri Nedir ?

0
36

Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri ailesi olarak, webmasterlerin en çok önemsediği değerlerden olan Moz DA/PA değerini açıklayacağız.

DA Değeri

Moz DA değeri, internet okyanusunda bulunan internet sitelerinin birbirlerine karşı olan üstünlüklerini belirleyen değer faktörüdür. Yani internet sitelerini kıyaslayan ve ona göre bir sıralama sistemi sunan bir değerdir. DA değeri, sitelerin link sayısı, toplam backlink sayısı ve backlinklerin kalitesi gibi 40’tan fazla faktör ile belirlenir.

Moz DA değeri, genelde webmasterler arasında yapılan tanıtım yazısı, link çıkışı ve reklam gibi alışverişlerin ücretlerini belirlemek için kullanılır. Ayrıca sadece ücret belirlemede değil, piyasada bulunan en geniş SEO aracı olduğu için internet sitesinin SEO durumunu ölçmekte de kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Doğru Web Hosting Şirketini Seçmek İçin İpuçları

DA Değeri Nasıl Artırılır ?

Moz DA değerini artırmak için yapmanız gereken en önemli şey, DA/PA oranı yüksek sitelerden link çıkışı almaktır. Moz’un gözünde değerli olan sitelerden link çıkışı aldığınız zaman otomatik olarak sizin sitenizde Moz’un gözünde değerleniyor. Bu sayede DA değeri artmaya başlıyor.

İlginizi Çekebilir: Backlink Satarak Para Kazanmak

PA Değeri

Moz PA değeri, DA değerinin aksine daha çok site içi seo ile ilgileniyor. Yani DA değeri daha çok sitenin aldığı backlinklerin kalitesine bakarken, PA değeri ise sitenin detaylı SEO skorunu ölçüp ona göre puan veriyor.

PA Değeri Nasıl Artırılır ?

PA değerini artırmak için yapmanız gereken önemli şeylerden biri site içi ve site dışı SEO optimizasyonunu çok iyi hale getirmektir. Sitenizin SEO optimizasyonu ne kadar iyi olursa, PA değeri de o kadar çok artar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz