Steam’in Uzaktan Oynatma Özelliği Nasıl Kullanılır?

0

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Video oyunlarının sevincinin bir kısmı arkadaşlarla oynamaktan geliyor. Steam, oyunları erişilebilir hale getirirken ve bazı topluluk ve ağ oluşturma özellikleri sunarken, platformu arkadaşlarınızla oynamak için kullanmak her zaman kolay olmamıştı. Remote Play Together özelliği bunu değiştirir.

Çoğu Steam özelliği gibi, Remote Play Together, bir kez alıştığınızda oldukça kullanıcı dostudur, ancak aynı zamanda iyi bir şekilde iç içe geçmiş olduğundan, onu bulmak ve ilk kez kullanmak zor olabilir.

Birlikte Uzaktan Oynatma Nedir?

Şu anda Steams’in Remote Play ailesinde bulunan iki özellikten biri olan Remote Play Together, oyunun tüm Steam kullanıcılarının sahibi olmasa veya indirmiş olsa bile diğer Steam kullanıcılarıyla çok oyunculu oyunlar oynamanıza izin verir.

Remote Play ekosistemi 2019’dan beri gelişiyor ve Play Together’ı Steam hesabı olmayan kullanıcılara genişleten bir özellik 2021’in başlarında Steam Client Beta’da kullanıma sunuldu. Bu özellik uzun süredir beta sürümünde kalmadı ve şu anda mevcut İstemci Beta’ya sahip olmayan Steam kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   şahmeran hikayesi şahmaran

Diğer özellik olan Remote Play Anywhere, Steam oyunlarını diğer bağlı cihazlara yayınlamak için Steam Link uygulamasını kullanır.

Steam
Steam Remote Play Together

Uzaktan Oynatma ile Birlikte Neler Yapabilirsiniz?

Remote Play Together ile Steam arkadaşlarınızı, Steam’de o oyunun sahibi olmasalar veya cihazlarına yüklemiş olsalar bile, sizinle seçili çok oyunculu oyunları oynamaya davet edebilirsiniz. Bunun tersi de geçerli: Arkadaşınız oyunlarında oynamanızı istiyorsa, sahibi olmasanız veya yüklemiş olsanız bile sizi bir oturuma davet edebilir.

Steam’in promosyon malzemesi, bu özelliği, bir konsolda birlikte oynamak için bir oyunun ayrı kopyalarına sahip olma ihtiyacı duymayan birden fazla kullanıcıyla karşılaştırır. Birlikte Uzaktan Oynama özelliği, tüm oyuncular aynı paylaşılan fiziksel alanda olmadan, kullanıcıların bir oyuncunun sahip olduğu oyun kopyasında birlikte oynamasına izin vererek bunu bir adım daha ileri götürür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   PC'den WhatsApp Sesli ve Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Remote Play ile Birlikte Çalışan Oyunlar

Remote Play Together ile uyumlu oyunlarınız var, ancak değilseniz Steam, piyasada olan oyunlar için arama yapmayı kolaylaştırır. Popüler uyumlu başlıklar şunları içerir;

  • Call of Duty: Black Ops III
  • Mortal Kombat 11
  • Human Fall Flat
  • NBA 2K21
  • Civilization VI
  • Stardew Valley
  • Jackbox 7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz