TikTok Canlı Yayın Nasıl Yapılır

0
188
TikTok Canlı Yayın Nasıl Yapılır
TikTok Canlı Yayın Nasıl Yapılır

Herkese Merahaba! TikTok Canlı Yayın Nasıl Yapılır, konusu hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Son zamanların en popüler uygulamalarından birisi olan TikTok uzun zamandır hayatımızın bir köşesinde bulunmaktadır. Özellikle de pandemi döneminde, herkes bu uygulamayı indirerek gerek videoları izledi gerek ise de kendisini bu alanda geliştirdi.

Aslında eleştirilebilecek birçok yönü olduğunu söyleyebiliriz. Fakat yine de herkesin doğru kullanması gereken bir uygulama olduğunu da söylemekte büyük bir fayda olacaktır. Gerek açılan canlı videolu yayınlar gerek ise de paylaşılan videolardan oldukça fazla takipçide gelmektedir. Bunun nasıl yapıldığı ve aynı zamanda uygulama hakkında sizlere bilgiler vereceğiz.

TikTok Canlı Yayın Nasıl Yapılır
TikTok Canlı Yayın Nasıl Yapılır

TikTok Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Burada öncelikli olarak yapılması gereken TikTok uygulamasının nasıl bir uygulama olduğudur. Sonrasında ise bu uygulamanın nasıl kullanılacağı önemli olacaktır. Diğer sosyal medya platformlarından biraz daha farklı olarak karşımıza çıkacaktır. Burada yaptığınız şeyler hakkında gerek bir yazı gerek ise de fotoğraf değil, video çekip atabileceksiniz. Bunu isterseniz TikTok üzerinde, isterseniz diğer platformlarda paylaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mukbang videoları Çin'de yasaklandı!

Uygulama içerisine girdiğiniz zaman, kullanmak oldukça kolay bir şekilde karşımıza çıkacaktır. Profilinizi gerekli şekilde doldurduktan sonra, video çekme kısmına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sonrasında ise video üzerinden de bazı düzenlemeleri en kolay şekilde yapabilirsiniz.

TikTok Canlı Yayın Açma Şartları Nedir?

Bildiğiniz üzere bazı uygulamalar için bazı kısıtlamalar bulunmaktadır. Bu kısıtlamalardan en net şekilde karşımıza çıkan kural ise, tamamen yaş farkı olacaktır. Fakat burada 18 yaş sınırı değil, aksine 16 yaş sınırı bulunmaktadır. Haricinde, eğer takipçi sayınız 1000’in altında ise, maalesef canlı yayın açamazsınız. Sayınızın en az 1000 olması gerekecektir.

TikTok Üzerinden Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Önce uygulamayı indirdikten sonra, hem profil açmanız hem de takipçi sayınızın 1000’e ulaşması gerekecektir. Burada ekranın tam alt ve orta bölümünde artı (+) işaretini göreceksiniz. Kaydetme seçeneğinin tam olarak yanında canlı yayın butonu bulunacaktır. Hangi başlık ile açacağınızı seçin ve sonrasında Canlı Yayına Geç kısmına tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz