Steam, yapay zeka içeriği kullanan oyunlara yönelik kısıtlamalarını hafifletiyor

0
Steam, yapay zeka içeriği kullanan oyunlara yönelik kısıtlamalarını hafifletiyor
Steam, yapay zeka içeriği kullanan oyunlara yönelik kısıtlamalarını hafifletiyor

Geçen yıl, yapay zeka en yeni teknoloji trendi olarak heyecan yaratırken, Valve yapay zeka tarafından üretilen içeriğe sahip oyunların Steam’de sunulmasını yasaklayarak durumun önüne geçti. İddia edilen bazı araştırmalardan sonra, Valve duruşunu yumuşattı ve şimdi yeni politikalar kapsamında yapay zeka içerikli oyunlara izin verecek ve kurallarını ihlal edenleri bildirmek için Steam oyunlarında kullanılabilecek bir raporlama sistemi getiriyor.

Steam’e Yapay Zeka ile Geliştirilen Daha Fazla Oyun Gelecek

Valve yeni politikalarını ve rapor sistemini bu hafta bir Steamworks gönderisi aracılığıyla duyurdu. Duyuruya göre, yapay zeka içerikli oyunlar artık Steam’e gönderilebilecek, ancak katı koşullarla. Valve, oyunlardaki iki ana YZ içeriği biçimine ilişkin yönergeleri içeren yeni bir içerik anketi oluşturdu.

Steam’e Yapay Zeka ile Geliştirilen Daha Fazla Oyun Gelecek
Steam’e Yapay Zeka ile Geliştirilen Daha Fazla Oyun Gelecek

Steam’in yeni içerik anketindeki yönergeleri aşağıda bulabilirsiniz:

  • Önceden Oluşturulmuş: Geliştirme sırasında yapay zeka araçları yardımıyla oluşturulan her türlü içerik (sanat/kod/ses/vb). Steam Dağıtım Anlaşması kapsamında, Valve’a oyununuzun yasa dışı veya ihlal edici içerik içermeyeceğini ve oyununuzun pazarlama materyallerinizle tutarlı olacağını taahhüt ediyorsunuz. Yayın öncesi incelememizde, oyununuzdaki yapay zeka tarafından oluşturulan içeriğin çıktısını, tüm yapay zeka dışı içeriği değerlendirdiğimiz gibi değerlendireceğiz – oyununuzun bu vaatleri karşılayıp karşılamadığını kontrol etmek de dahil.
  • Canlı Oluşturulmuş: Oyun çalışırken YZ araçları yardımıyla oluşturulan her türlü içerik. Önceden Oluşturulmuş YZ içeriği ile aynı kurallara uymanın yanı sıra, bu ek bir gereklilikle birlikte gelir: İçerik Anketinde, yasadışı içerik üretmediğinden emin olmak için YZ’nize ne tür korkuluklar koyduğunuzu bize söylemeniz gerekir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Poco F3 ve Poco X3 Pro lansman tarihi belli oldu!

Hepsi bu kadar değil. Kuralları atlatmaya çalışabilecek ve Steam’in kontrollerini atlatacak şekilde YZ içeriği kullanabilecek geliştiricileri denetlemek için yeni bir raporlama sistemi getirilecek. Steam’den başlatılan herhangi bir oyunda kullanılabilecek olan bu sistem, oyuncuların bir oyunun Valve’ın yeni kurallarına uygun olmayan YZ içeriği kullandığını düşünmeleri halinde rapor vermelerine olanak tanıyacak.

Valve daha önce YZ’ye katı bir yasak getirmişti, ancak görünen o ki şirket artık politikalarını yumuşatacak kadar bilinçli hissediyor. Bu yeni kurallar ve rapor sisteminin devreye girmesiyle birlikte, bu hikayeyle ve diğer YZ haberlerimizle ilgili daha fazla güncelleme ve ayrıntı için bizi izlemeye devam edin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz