Spotify, podcast reklamlarına banner reklamlar getiriyor

0
spotify podcast banner reklamlar
spotify podcast banner reklamlar

Spotify görünüşte her ay yeni özellikler sunuyor ve son zamanlarda çok istenen gerçek zamanlı şarkı sözü işlevselliğini geri getirdi. Müzik akışı hizmeti, diğer sağlayıcıları almayı hedeflediği için podcast ile ilgili daha fazla özellik eklemeye devam ediyor. Kısa süre önce, kullanıcıların yeni favori podcast’lerini bulmalarına yardımcı olmak için bir yıldız derecelendirme sistemi ekledi. Spotify bugün yeni bir özelliği tanıttı ve dinleyicilerin bahsedilen ürünleri görmesine yardımcı olmak için şimdi de banner reklamlar olarak da bilinen yeni “harekete geçirici mesaj kartlarını” kullanıma sunuyor.

Spotify, podcast’leri daha etkileşimli hale getirmek, reklam verenlerin yeni müşterilere ulaşmasına yardımcı olmak ve podcast dinleyicilerinin bölümleri dinlerken duydukları ve beğenebilecekleri ürünleri bulmasına yardımcı olmak istiyor. Spotify, dinleyicilerin genellikle promosyon kodlarını ve URL adreslerini hatırlamaya zorlandıklarını ve yeni banner reklamların bu bilgileri hatırlamayı ve aramayı daha sorunsuz ve kolay hale getireceğini söylüyor. Ek olarak, kartlar yalnızca Podcast sayfalarında ve uygulamanın altındaki oynatma ekranında görünecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Microsoft Bu Ay Windows 11'i Piyasaya Sürmeye Hazır Görünüyor

Yeni banner reklamlar veya sözde CTA kartları, artık ABD’deki seçkin Spotify Original ve Exclusive podcast’lerinde mevcut. Şirket, test sırasında bu reklamlarla, tıklanamayan promosyonlara kıyasla iki kat daha fazla site ziyareti kaydetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz