iPhone’da ‘WhatsApp Bağlanmıyor’ Sorunu Nasıl Onarılır?

0
iphone whatsapp bağlanmıyor
iphone whatsapp bağlanmıyor sorunu

Bu yazıda, iPhone’da ‘WhatsApp Bağlanmıyor’ sorununun nasıl düzeltileceği hakkındadır. Bu yazıda anlamanız için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. iPhone’da ‘WhatsApp Bağlanmıyor‘ sorunu nasıl düzeltilir? Cevabınız evet ise lütfen bunu okuduktan sonra paylaşın.

  1. iPhone’da ‘WhatsApp Bağlanmıyor’ Sorununu Nasıl Düzelteceğinizi Kontrol Edin
  2. WhatsApp iPhone’unuzda çalışmıyorsa ne yapmalısınız?
  3. iPhone’unuzu yeniden başlatın
  4. iPhone’unuzda WhatsApp’ı kapatın
  5. WhatsApp sunucusunun durumunu kontrol edin
  6. WhatsApp’ı silin ve yeniden yükleyin
  7. WhatsApp güncellemesi olup olmadığını kontrol edin
  8. Wi-Fi’yi kapatıp tekrar açın
  9. Wi-Fi ağınızı unutun ve ardından yeniden bağlanın
  10. Ağ Ayarları Sıfırlama

iPhone’da ‘WhatsApp Bağlanmıyor’ Sorununu Nasıl Düzelteceğinizi Kontrol Edin

Birçok iPhone kullanıcısı için WhatsApp, hepsi bir arada platformlar arası bir iletişim aracıdır. Arkadaşlarınızla fotoğraf veya video paylaşmak, dünyanın her yerinden aileniz / arkadaşlarınızla iletişim halinde olmak veya sadece iş arkadaşınızla bazı belgeleri paylaşmak istiyorsanız, WhatsApp birçoğunuzun aklına gelen ilk şeydir. Peki ya WhatsApp iPhone’unuzda çalışmıyorsa?

Birçok iPhone kullanıcısı, mesaj göndermeme veya almama, iOS 13’te çalışmayan WhatsApp bildirimleri veya uygulama engelleme sorunları dahil olmak üzere çeşitli WhatsApp sorunları bildirdi. Bu tür sorunlarla karşılaşıyorsanız, iPhone’da WhatsApp çökmesi, bağlantı yok veya çalışmama sorunlarını düzeltmenize yardımcı olacak sorun giderme kılavuzumuz burada. Bahsedilen adımlar, iPhone 11 serisi ve en yeni iPhone SE 2020 dahil olmak üzere tüm iPhone modellerinde çalışır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Microsoft, Windows 11 özelliğindeki Android uygulamalarını kaldırıyor

WhatsApp iPhone’unuzda Çalışmıyorsa Ne Yapmalısınız?

iPhone’unuzu Yeniden Başlatın

WhatsApp çalışmadığında yapılacak ilk şey iPhone’unuzu yeniden başlatmaktır, bu da zaman zaman küçük yazılım hatalarını veya hatalarını çözebilir. iPhone’unuzu yeniden başlatmak için güç düğmesini (uyku / uyandırma düğmesi olarak da bilinir) ekranda güç kaydırıcısı görünene kadar basılı tutun.

iPhone’unuzda Face ID varsa, yan düğmeyi ve ses düğmelerinden herhangi birini aynı anda basılı tutun. Ekranda “kapatmak için kaydır” göründüğünde her iki düğmeyi de bırakın. iPhone’unuzu kapatmak için güç simgesini soldan sağa sürükleyin.

Otuz saniye kadar bekleyin, ardından ekranın ortasında Apple logosu görünene kadar Güç veya Yan düğmesini tekrar basılı tutun.

iPhone’unuzda WhatsApp’ı Kapatın

WhatsApp iPhone’unuzda çalışmadığında, uygulamanın düzgün çalışmama ihtimali oldukça yüksektir. Bazen uygulamayı kapatıp yeniden açmak, bu küçük uygulama hatalarını düzeltebilir.

WhatsApp’ı kapatmak için, iPhone’unuzda açık olan tüm uygulamaları gösteren uygulama başlatıcıyı açmak için Ana Sayfa düğmesine çift tıklayın. iPhone’unuzda Ana Sayfa düğmesi yoksa ekranın altından ekranın ortasına doğru hızlıca kaydırın. Uygulama başlatıcı açılana kadar parmağınızı ekranın ortasında tutun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Libra Nedir

Uygulama değiştirici açıldığında, WhatsApp’ı yukarı ve ekrandan kaydırın. Artık uygulama başlatıcısında görünmediğinde kapandığını bileceksiniz.

WhatsApp Bağlanmıyor

WhatsApp Sunucusunun Durumunu Kontrol Edin

Nadiren WhatsApp gibi büyük uygulamalar rutin sunucu bakımına tabi tutulur. Sunucu bakımı yapılırken WhatsApp’ı kullanamayabilirsiniz. WhatsApp sunucularının kapalı mı yoksa bakımda mı olduğunu görmek için bu raporlara bir göz atın. Eğer öyleyse, sadece beklemeniz gerekiyor. WhatsApp yakında tekrar çevrimiçi olacak!

WhatsApp’ı Silin ve Yeniden Yükleyin

Arızalı bir uygulamayı gidermenin başka bir yolu, onu iPhone’unuzdan kaldırıp yeniden yüklemektir. WhatsApp içindeki bir dosya bozulduysa, uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemek, uygulamaya iPhone’unuzda yeni bir başlangıç ​​sağlayacaktır.

Menü görünene kadar WhatsApp simgesini basılı tutun. Uygulamayı kaldır -> Uygulamayı kaldır -> Kaldır’a dokunun. Endişelenmeyin, uygulamayı iPhone’unuzdan kaldırırsanız WhatsApp hesabınız silinmez, ancak uygulamayı yeniden yükledikten sonra yeniden açtığınızda oturum açma bilgilerinizi yeniden girmeniz gerekir.

WhatsApp’ı iPhone’unuza yeniden yüklemek için App Store’u açın ve ekranın altındaki Ara sekmesine dokunun. Arama çubuğuna “WhatsApp” yazın, ardından sonuçlarda WhatsApp’ın sağındaki bulut simgesine dokunun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz