Spotify, Google Play Store’da 1 milyar indirme bandını aştı!

0
30

Deezer, Tidal ve Apple Music gibi rakiplerini birçok konuda geride bırakmayı başaran Spotify, zaten uzun zamandır kullanıcı ve abone sayısı bakımından lider konumdaydı. Fakat bugün Spotify için çok önemli bir şey gerçekleşti. Google Play Store’da uygulamanın toplam indirilme sayısı 1 milyarı geçti. Kullanımı sonlandırılmadan önce en çok indirilen müzik uygulaması unvanı, Play Müzik’in elindeydi. Play Müzik uygulaması kullanımdan kaldırılınca Spotify, liderliği elde etti.

Son zamanlarda yakaladığı yükseliş trendiyle beraber Spotify, şu anda 345 milyon aktif kullanıcı ve 155 milyon aboneye sahip. Platformu para ödemeden kullanan kullanıcıların sayısı ise 200 milyon civarında. Bu sayılar oldukça ciddi ve online müzik sektöründe Spotify’ın liderliği ele aldığını gösteriyor.

Spotify nedir?

Spotify, İsveç merkezli bir müzik veri akışı ve podcast servisi olup aralarında Sony, EMI, Warner Müzik Grubu, The Orchard ve Universal’in de bulunduğu bir dizi seçkin bağımsız plak şirketlerinden seçilmiş müziklerin sınırsızca dinlenmesine izin veren, aylık abonelik sistemiyle çalışan bir dijital müzik platformudur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iOS 16'da Sesli Mesaj Nasıl Gönderilir?

Kaynak: Spotify – Vikipedi (wikipedia.org)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz