Sony’den Giyilebilir Klima: Reon Pocket

0
35
Sony Reon Pocket Giyilebilir Klima

Merhaba Teknoloji Haberleri-Teknoloji Rehberi, bugün sizlere Sony’nin Reon Pocket adlı giyilebilir klimasından bahsedeceğiz. Artık yaz dönemini daha serin atlatabileceksiniz.

Sony Reon Pocket ne işe yarar?

Yazın vücudu soğutur, kışın da ısıtır.

Reon Pocket fiyatı ne?

120 Dolar.

Reon Pocket nasıl kullanılır?

Akıllı telefonlar aracılığıyla kullanılacak.

Sony uzun süredir giyilebilir klimasıyla ilgili çalışmalarını sürdürüyordu ve satışa sunulması bekleniyordu. Beklenen haber geldi ve giyilebilir klima Reon Pocket satışa sunuldu. Cihaz vücut sıcaklığını 5 dereceye kadar düşürebilecek ve 4 saatlik bir kullanım süresi sunacak. Cihaz şarj edilebilecek ve akıllı telefon kontrolüyle kullanılabilecek.

reon-pocket
Reon Pocket

Sony geçen yaz 2020 Tokyo olimpiyatları sırasında ilk kişisel giyilebilir klimasını satışa sunmayı hedeflediğini söylemişti. Ancak yaşanan pandemi 2020 Tokyo Olimpiyatları’nın yapılamamasına ve ertelenmesine sebep oldu. Sony giyilebilir klimasıyla ilgili çalışmalarını bu süreçte durdurmadı ve Sony Reon Pocket satışa başarıyla sunuldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Facebook, yanlış bilgi paylaşanlara yeni bir ceza ekliyor

Her geçen yıl sıcaklıkların artışıyla insanlar yaz döneminde dışarı çıkamıyor. Kavurucu sıcaklıklar bazı ülkelerde yaşamı felç ediyor. Hal böyle olunca değişik teknolojik çalışmalar gündeme geliyor. Sony’de bu çalışmalardan biriyle sesini duyuruyor. Sony’e göre Reon Pocket ile kavurucu sıcakları daha serin bir şekilde atlatabileceksiniz. Bu başarılı cihaz vücut sıcaklığını 5 dereceye kadar düşürebilme özelliğine sahip.

İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy Watch 3’ün Tasarımı Açıklandı

 

Reon Pocket Nasıl Kullanılıyor?

Reon Pocket gerçekten çok faydalı gibi duruyor ve çok basit bir şekilde kullanılabiliyor. Cihazda vücuda dokunan bir kısım var ve bu kısım vücut sıcaklığını öğrenebiliyor. Cihazın arka kısmında bir fan bulunuyor ve bu fan vücudun serinlemesini sağlıyor. Buzdolabının çalışmasıyla aynı mantığa sahip olan bir cihaz olduğu görülüyor. Bu sayede vücut sıcaklığı hissedilebilir bir şekilde düşmüyor, yavaş yavaş düşüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   ASUS ROG Phone 3'ün fotoğrafları ve özellikleri sızdırıldı!
reon-pocket
Reon Pocket Giyilebilir Klima

Cihaz, Android ve İOS uygulamalarıyla otomatik olarak sıcaklığı ayarlayabiliyor. Yani akıllı telefonlarla bu cihazı kullanabiliyorsunuz. Ayrıca kullanıcılar istedikleri zaman sıcaklığı manuel olarak da kendilerine göre ayarlayabilecekler.

Reon Pocket Kış Mevsiminde Etkili Olabilecek Mi?

Reon Pocket kış mevsiminde de işe yarayacak. Kış mevsiminde de vücudu ısıtmaya geçecek olan cihaz için 120 dolar gibi bir fiyat belirlendi. Cihazı kullanabilmek için eğer uygun bir tişörtünüz varsa 20 dolarlık bir para iadesi de yapılacak. Cihaz toplamda 2 saatte şarj dolabiliyor ve kullanım süresi de 2 ile 4 saat arasında değişiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz