Sertifikalar, yenilenmiş Valve Steam Deck’in yakında piyasaya sürüleceğini gösteriyor

0
17
Sertifikalar, yenilenmiş Valve Steam Deck'in yakında piyasaya sürüleceğini gösteriyor
Sertifikalar, yenilenmiş Valve Steam Deck'in yakında piyasaya sürüleceğini gösteriyor

Görünüşe göre Valve yeni bir donanım çıkarmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz ay şirket, Güney Kore Ulusal Radyo Araştırma Ajansı’nda 1030 model numaralı bir cihazı sertifikalandırdı. Bağlam açısından Valve, Valve Index ve Steam Deck’in sırasıyla 1007 ve 1010 model numaralarını vermişti. Bu nedenle, Model 1030’un yeni bir oyun el bilgisayarı mı, VR başlığı mı yoksa ikisinin arasında bir şey mi olduğu belirsizdi.

yenilenmiş Valve Steam Deck'in yakında piyasaya sürülecek
yenilenmiş Valve Steam Deck’in yakında piyasaya sürülecek

Yenilenmiş Steam Deck FCC’de Göründü

Şimdi, yeni bir Federal İletişim Komisyonu (FCC) sertifikası Model 1030’un güncellenmiş bir Steam Deck olduğunu doğruladı. Referans olması açısından, Valve cihazın kendisini sertifikalandırmadı. Bunun yerine, Model 1030 ile ilgili ayrıntılar, orijinal Steam Deck’in Wi-Fi ve Bluetooth modülünün üreticisi Quectel tarafından açıklandı. Aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi Quectel, Valve’ın FC66E modülüyle bir Steam Deck satabilmesi için FCC’deki sertifikasını güncelledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yeni iMac modelleri yolda: Spring Loaded etkinliği ile tanıtılacak!

Quectel’in web sitesine göre, FC66E modülü Wi-Fi 6E (6 GHz) ve Bluetooth 5.2’yi destekliyor. Referans olarak, orijinal Steam Deck bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce piyasaya sürülmesine rağmen 2.4/5 GHz Wi-Fi ve Bluetooth 5.0 ile yetiniyor. Başka bir deyişle, Model 1030 sadece Güney Kore’de 5 GHz Wi-Fi için onaylanmış olmasına rağmen, Valve’ın en azından Steam Deck’e bağlantı iyileştirmeleri getirmeyi planladığı görülüyor.

Model 1030’un bir Steam Deck 2 olduğunu ima etmek kolay olsa da, Valve 2025 yılına kadar daha güçlü bir Steam Deck piyasaya sürmeyi planlamadığını defalarca belirtti. Bununla birlikte, Quectel’in sertifikası tam radyasyon emisyonu yeniden testlerini geçersiz kılıyor, bu da Valve’ın Model 1030’u yakında piyasaya sürmeye istekli olduğunu gösteriyor. Bu amaçla, SteamDB şu anda muhtemelen 64 GB, 256 GB ve 512 GB SKU’lar olmak üzere üç Steam Deck ID’si içeriyor. Kısacası, Model 1030 bir çeşit yenilenmiş Steam Deck. Ne yazık ki, Model 1030’un bu aşamada küçük bir güncellemeden başka bir şey olduğuna dair hiçbir öneri yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz