Sermayesiz İş Fikirleri

0
28
sermayesiz-is ler
sermayesiz-is-fikirleri-2020

Sermayesiz İş Fikirleri 10 İş Fikiri | İnceleme

Çağımızın hayat pahalılığı her insanı daha fazla para kazanmaya mecbur bırakıyor. Sermayesiz iş fikirleri ile siz de para koymadan yeni işlere girebilirsiniz. Bu iş fikirleri hem size hem ailenize ek gelir sağlayabilir. Yapacağınız işlerde yeni nesili yakalayabilecek fikirler bulmanız, her zaman önü açık ve para kazanma potansiyeli yüksek işler yaratacaktır. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak bunları listeledik. Listemize geçelim.

Sermayesiz iş kurulabilir mi?

Evet, bunun için çeşitli yöntemler vardır. Yazımızda bunlardan bahsettik.

Organizatörlükte para var mı?

Geniş bir çevreniz varsa çok para kazanabilirsiniz.

sıfır-sermaye-is-fikirleri
sermayesiz-para-kazan

1- Ev Yemekleri Yapıp Satmak

Eğer ev hanımıysanız ya da yemek yapmayı seviyorsanız bu iş tam size göre. Yeni bir paraya ihtiyacınız olmadan evdeki malzemeleriz ile yapabileceğiniz yemekler, pastalar, kurabiyeler ile siz de para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Instagram’dan Ne Satarak Para Kazanabilirim?

Başta satışlarınızı çevrenize ve arkadaşlarınız yaparken zamanla daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Hatta popüler olan İnstagram üzerinden satış ile binlerce kişiye ulaşabilir ve gelirinizi gittikçe arttırabilirsiniz.

 2- Evinizin Bir Odasını Kiralamak

Yalnız yaşıyorsanız ya da evinizde kullanılmayan boş bir oda varsa onu kiraya vererek gelir elde edebilirsiniz. Bu özellikle üniversite öğrencilerinin olduğu yerlerde yapılabilecek sermayesiz iş fikirleri arasında en kolay olanı olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Evde Çalışarak İş İmkanı

Hem boş odanızı değerlendirebilirsiniz hem de bir öğrenciye yardım etmiş olursunuz. Kiraların, öğrenci yurtlarının ve apartların çok pahalı olduğu büyük şehirlerde bu şekilde konaklamak öğrenciler için de karlı olacaktır.

3- YouTube Kanalı Açmak

Dönemimizin en popüler sermayesiz iş fikirleri arasında olabilir. Tek yapmanız gereken video oluşturabileceğiniz bir konu bulmak. Hangi konuda yetenekliyseniz ya da bilgi ve tecrübeniz varsa o konuyu tercih edin. Bir öğretmenseniz konu anlatım videoları çekebilirsiniz. Abone sayınız ve izlenmeleriniz arttıkça reklam gelirleriniz de artacaktır.

4- Organizatörlük

Her organizasyonu planlayan, insanların nereye gidecekleri gibi basit konuları bile düşünen o ekip başı ruhlu insanlardan mısınız? İşte bu sermayesiz iş fikirleri arasında sizin için en uygun olanı olabilir. Arkadaşlarınız, akrabalarınız ve çevrenizden başlayarak özel gün organizasyonları yapın. Zamanla çevreniz genişleyecek ve gittikçe para kazanmanız da artacaktır.

5- İnternet Sitesi Açmak

Bilgi ve birikiminizi geniş kitlelere ulaştırarak para kazanabilirsiniz. Kendinize bir internet sayfası açın ve içeriğinizi oluşturmaya başlayın. Belli bir arşiv oluşturana kadar para kazanma şansınız az olsa da sayfa görüntüleme oranınız arttıkça Google reklamları ile para kazanmaya başlayabilirsiniz.

6- Not Satmak

Öğrenciyseniz ve para kazanmak istiyorsanız bu sermayesiz iş fikirleri içinde size en uygun olan olabilir. Düzenli olarak derslere gidiyor ve güzel notlar tutuyorsanız bunları satarak para kazanabilirsiniz. Yapacağınız tek şey notlarınızın fotoğrafını çekip www.derslerikurtaranadam.com’a yüklemek.

Ders notu ihtiyacı olan öğrenci sizin notunuzu indirdiğinde siz de para kazanacaksınız. Sistem bu kadar basit. Tüm öğrenciler bu platformda toplanarak hem ders çalışıyor hem de para kazanıyor.

7- Kullanmadığınız Eşyaları Satmak

Hepimizin alıp da bir kez bile kullanmadığı bir eşyası mutlaka vardır. İşte bu sermayesiz iş fikirleri ile kazanmak için yeter. Kullanmadığınız kıyafetlerinizi ve ev eşyalarınızı satarak para kazanabilirsiniz. Bir köşede beklemekten kurtulan eşyalarınız ile ihtiyaçlarınızı karşılamış olursunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Nedir?

8- Özel Ders Vermek

Bilgi, en değerli üründür. Siz de öğretmenseniz ya da çok iyi olduğunuz bir ders varsa bilginizi paylaşarak para kazanabilirsiniz. Sosyal medyada bir sayfa açın ve  ilan verin. Daha sonra öğrencileriniz ile tanışmaya hazır olun. Her zaman ders takviyesine ihtiyacı olan bir öğrenci vardır. Bu sermayesiz iş fikirleri arasında popülerdir.

9- Evcil Hayvan Bakmak

Son dönemde evcil hayvanı olan kişi sayısı arttı. İş yaşamının koşturmacası içinde evcil hayvanlarına yeterli vakit ayıramayanlar onlara bakacak güvenilir kişiler arıyorlar. Siz de bu işi yaparak para kazanabilirsiniz. İlan sitelerinde bu işlere başvurun. Hayvanları seviyorsanız bu iş sizin için hem eğlenceli hem de karlı olacaktır.

10- Danışmanlık Yapmak

Bir konuda artık uzman olduğunuzu düşünüyorsanız bu bilgiyi paylaşmak size büyük kazançlar sağlayabilir. Sermayesiz iş fikirleri arasında en kolay yapılabilecek işlerdendir. Çünkü sermaye sizsiniz. Bilginizi ve araştırmalarınızı arttırın.

İnternet üzerinden danışmanlık verebilirsiniz. Bu dönemde bebek hemşirelerinin yaptığı emzirme danışmanlığı ve uyku danışmanlığı gibi sayfalar instagram üzerinde gittikçe artmaya başladı. Siz de bilginize güveniyorsanız bu iş fikrini mutlaka değerlendirin.

Sabırlı Olun ! 

Her işten başta para kazanamayabilirsiniz. Unutmayın ki her iş zamanla gelişir. Emek verdiğiniz her konu size zamanla pozitif olarak dönecektir. Şansınızı deneyin ve hemen pes etmeyin. Unutmayın ki her icat yüzlerce denemenin ardından bulundu.

İlginizi Çekebilir : Dropshipping İle Para Kazanmak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz