SEO Uzmanlarının Kullandığı SEO Araçları Nelerdir?

0
16

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri herkese selamlar. Bu yazıda sizlere SEO araçları konusu hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) sektörü, Arama Motoru Arazisine göre 65 Milyar Dolar değerindedir. SEO’nun geçici bir trend olarak görüldüğü zaman hızla ortadan kalktı. Artık teknoloji uzmanı olmayan modern girişimciler bile arama motoru trafiğinin önemini anlamaktadır.

Ücretsiz devam eden organik arama trafiği arayışınızda size yardımcı olabilecek birçok SEO araçları vardır. 2021 için en iyi SEO araçları hakkında sizler için bir araya getirdiğimiz listemiz.

Google Anahtar Kelime Planlayıcı

Anahtar Kelime Planlayıcı, Google Adwords reklam platformunun önemli bir parçasıdır. Kullanıcıların anahtar kelime listelerini arama hacimleriyle araştırmasına ve analiz etmesine olanak tanır.

SEMrush

Bu, bir alanın aramadaki konumuna ve daha fazla trafik oluşturabilecek anahtar kelimelerin ve diğer ilgili anahtar kelimelerin sıralamasına bakmak için tasarlanmış çevrimiçi bir SEO aracıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Adobe Illustrator ve CorelDRAW: Hangi Grafik Tasarım Uygulaması Daha İyi?

Screaming Frog

Screaming Frog tüm web sitenizi tarar ve tüm dahili sayfaların bir listesini oluşturur. Tarama düzeyinde, sayfa başına dahili ve giden bağlantıları, başlık ve açıklama gibi anahtar kelime öğelerini ve uzunluklarını ve HTTP durum kodlarını izler. Yeni sürümün kullanımı bir zevktir ve bazı güçlü özelliklerle birlikte gelir.

SEO Araçları
SEO Araçları

DeepCrawl

DeepCrawl, herhangi bir web sitesini en derin seviyeye kadar tarayacak ve çeşitli konular hakkında doğru bilgiler sağlayacaktır. Bilgileri indeksleme, içerik doğrulama evrensel ve site gezgini ile kategorilere ayırırlar. Web sitesinin SERPS’de (Arama Motoru Sonuç Sayfaları) daha iyi çalışmasını engelleyebilecek tüm teknik sorunları takip etmeye yardımcı olacak inanılmaz bir araçtır.

Woorank

Web sitesi yayıncılarının ve pazarlamacıların, web sitelerinin SEO dostluğunu ve diğer yönlerini ücretsiz olarak değerlendirmelerine izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Web sitelerini otomatik bir şekilde 50 kritere göre değerlendirir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WAMP Server MySQL Kullanımı ve Kurulumu

Ahrefs

Dünyanın dört bir yanındaki dijital pazarlamacılar tarafından kullanılan bir bağlantı araştırma aracıdır. Backlinkler ve SEO analizi için iyi bilinen bir araç seti olan Ahrefs, şu anda en büyük canlı bağlantı tabanı, büyük indeks ve en iyi indeks güncelleme hızı ile diğer benzer hizmetler sürüsünden ayrılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz