Samsung, İrlanda’da Galaxy cihazlarını teslim etmek için Dronları kullanıyor

0
74

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Samsung, bazı Galaxy ürünlerini dronlar aracılığıyla İrlanda’daki müşterilere sunmak için Manna Drone Delivery ile ortaklık kurdu. Drone teslimat hizmeti ilk olarak İrlanda’nın Oranmore kentindeki müşterilere sunulacak.

Bu, Samsung’un veya herhangi bir büyük akıllı telefon şirketinin drone kullanan müşterilere ürünlerini ilk kez sunmasıdır.

Galaxy Ürünlerinin Hızlı Teslimatı için Özel Geliştirilmiş Dronlar

Samsung, İrlandalı müşterilerine ürünler sunmak için Manna’nın özel uzay sınıfı insansız hava araçlarını kullanacak. Bu drone’lar 50-80 metre yükseklikte ve 60 km / s’nin üzerinde hızlarda uçacak.

Samsung Newsroom’da yaptığı duyuruda, şirket bunun ürünlerini üç dakika içinde Oranmore’daki İrlandalı müşterilerine teslim etmesine izin vereceğini iddia ediyor. Dronlar otonomdur ve ürünleri otomatik olarak belirtilen adrese bırakır.

Hem Samsung hem de Manna, bu ortaklığı tüm İrlanda’yı kapsayacak şekilde genişletmekle ilgileniyor. Oranmore, İrlanda’daki müşteriler Galaxy S21 Ultra, Galaxy Buds Pro, Galaxy Watch 3 ve daha yeni Galaxy A ürünleri de dahil olmak üzere en yeni Galaxy ürünlerini Samsung’un İrlanda’daki çevrimiçi e-mağazasından sipariş ederek alabilecekler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple TV Nasıl Kurulur?
Samsung
Samsung Drone

Drone Teslimatları Gelecek

Samsung, müşterilerine akıllı telefonlar ve diğer ürünleri sunan ilk akıllı telefon şirketi olabilir. Ancak ürün teslimatları için drone kullanan ilk firma değil.

Amazon ayrıca, CNBC tarafından bildirildiği üzere Ağustos 2020’de Prime Drone teslimat filosu için gerekli FAA onayını alan şirket ile Amerika Birleşik Devletleri’ndeki drone teslimatlarını da denedi. Bu nedenle, giderek daha fazla şirketin ürün teslimatları için dronları kullanmaya başlaması sadece bir zaman meselesidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz