Rusya, Twitter’ı engellemekle tehdit etti!

0
55

Tüm dünyada kullanılan sosyal medya platformu olan Twitter, kullanıcıların paylaştığı ve Rusya’da yasal olmayan içerikleri kaldırmak istemedi. Bu kararında ısrarcı olunca da birtakım kısıtlamalara maruz kaldı. Bu kısıtlamaların son adımı ise Twitter’ın tamamen engellenmesi.

Twitter için Rusya engeli gelebilir

10 Mart’ta Rusya İletişim Kurumu tarafından sosyal medya uygulaması Twitter üzerinde yavaşlatma kısıtlaması uygulandığı duyuruldu. Eğer Twitter belirtilen şeyleri yerine getirmezse de tam anlamıyla engellenebileceği söylendi.

Bu engelleme furyasının başlamasının sebebi de yaşı küçük olan çocukları intihar ettirebilecek içeriklerdi. Rusya hükümeti, 2017 yılından itibaren 28 bin civarında içerik kaldırma isteği göndermiş. Fakat 3 bin ile 4 bin arasında içerik hala Twitter’da duruyor. Rusya bir yandan yasak tehdidine devam ederken Twitter ise internetin özgür olması gerektiğini savundu. Ayrıca bu tarz yasaklamaların armasından da endişe duyduklarını da belirttiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Huawei P50, HarmonyOS ile piyasaya sürülen ilk telefon olabilir

Twitter nedir?

Twitter, kullanıcıların “tweet” olarak bilinen mesajları yayımladığı ve birbirleriyle etkileşimde bulunduğu Amerikan bir mikroblog ve sosyal ağ hizmetidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz