Roblox Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

0
roblox hesap silme
roblox hesap silme

Roblox, özellikle çocukların çok sık oynadığı bir online oyun platformudur. Kullanıcıların, diğer kullanıcıların tasarladığı oyun ve aktivitelere katılabildiği, kendi oyunlarını yaratabildiği veya sadece avatarını giydirebildiği, evini dekore edebildiği ve sosyalleşebildiği bir topluluktur. Ancak bazı ebeveynler Roblox’tan şüpheleniyor veya hayal kırıklığına uğradı: Ebeveynlerden günlük hayata müdahale ettiğine dair şikayetler oldu. Bazıları, sosyal özelliklerin, çocuklarını çevrimiçi yırtıcılara karşı savunmasız bıraktığından veya yaşlarına uygun olmayan bir şeye baktıklarından da endişe duyuyor.

Roblox, ebeveynlerin görebilecekleri kelimeleri ve cümleleri sınırlandırmasına izin veren güvenlik özelliklerine sahip olsa da, bazı ebeveynler bunun yeterli olmadığını düşünüyor ve çocuklarının hesabını silmek isteyebiliyor. Çoğu kişi resmi destek sitesine gider ve şu anda hesabınızı silmenize izin veren bir özelliğin bulunmadığına dair bir mesaj alır. Oynamak istemiyorsan, oynamayı bırakmalısın. Roblox, esasen, siz tekrar oynamak isteyene kadar hesabınızı onlarla tutma hakkını saklı tutar. Devam etmeyi düşünmeseniz bile, Roblox ile oluşturduğunuz her şey veya oyun süreniz korunur. Ancak bu, hesabınızı silemeyeceğiniz anlamına mı geliyor?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   OnePlus 10 Pro beyaz renkte de gelebilir

Roblox Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Roblox web sitesinde görünür bir silme düğmesi yoktur ve bu nedenle hesabınızı silmenin tek tıklamalı bir çözümü veya otomatik yolu yoktur. Varsayılan olarak, Roblox uzun yıllardır etkin olmayan hesapları siler. Bunu, yeni oyuncular için sunucularında yer açmak amacı ile yapılmaktadır. Bu kadar uzun süre beklemek istemiyorsanız, aşağıda listelenen yöntemlerden herhangi birini izleyin.

Roblox

Hesap Silme İsteği Gönderin

Roblox hesabınız için bir silme talebi göndermek için lütfen Destek Forumları aracılığıyla Roblox ekibiyle iletişime geçin. Ekip, bu tarz talepleri geçerli yasalara uygun olarak işleme koymaktadır. Ancak gizliliği korumak için talebinizi yerine getirmeden önce kimliğinizi doğrulayabilmek için gerekli adımları atacağız.

Yenilemeyi İptal Et

  1. Roblox hesabınızda oturum açın.
  2. Menü’ye tıklayın (ana sayfanın sağ üst köşesindeki dişli simgesine benziyor) ve Roblox Ayarları’nı seçin.
  3. Ardından, sol taraftaki panelde Faturalandırma sekmesini seçin.
  4. Yeni bir sayfaya yönlendirildiğinizde Üyelik Durumu başlığında Yenilemeyi İptal Et seçeneğine tıklayınız. Daha sonra, aboneliği tamamen iptal edebilmek için ekrandaki talimatları izleyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz