Roblox cinsel içerik sorununu çözmek için oyun derecelendirmelerine bakıyor

0

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Roblox 2006’da piyasaya sürülmüş olabilir, ancak şu anda her zamankinden daha popüler. Oyuncuların birlikte oluşturmasına, oynamasına ve sohbet etmesine izin veren bir oyun oluşturma platformudur.

Roblox’un günlük 30 milyondan fazla kullanıcısı var ve bunların yarısından fazlası 13 yaşın altında. Onları daha iyi korumak için şirket, kullanıcıları ve ebeveynleri her oyunun ne içerdiği konusunda daha iyi bilgilendirmek için bir derecelendirme sistemi getireceğini söylüyor.

Roblox, Çocukları Korumak İçin Oyun Derecelendirmeleri Sunacak

Roblox’ta bazıları bir milyardan fazla kez oynanan 40 milyondan fazla oyun var. Şu anda, Roblox sunduğu oyunların küratörlüğünü yapıyor, yalnızca çocukların uygun olduğunu düşündüğü oyunları oynamasına izin veriyor. Bunu, şirkette manuel incelemeye katılan yaklaşık 2.300 kişi ile insan ve yapay zeka moderasyonu aracılığıyla yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   BTCTurk Kullanıcılarını İlgilendiren İddialar Var..!
Roblox
Roblox

The Wall Street Journal’a konuşan Roblox’un gizlilik şefi Remy Malan, şirketin bir yaş derecelendirme sistemi üzerinde çalıştığını söylüyor. Bir oyunun ne tür içerik içerdiği hakkında daha fazla bilgi sağlayacak ve bu da ebeveynlerin çocuklarının ne oynayabileceği konusunda daha bilinçli kararlar vermesine yardımcı olacaktır.

Bu derecelendirme sisteminin ne zaman tanıtılacağına dair bir kelime yok, ancak filtreleme sistemine rağmen uzun süredir çocukları cinsel imgeleme ve dile maruz bırakma sorunu yaşayan platforma hoş bir katkı olacak.

Her çevrimiçi alanda olduğu gibi, çocuğunuzu internet güvenliği konusunda eğitmek için zaman ayırmak, onları korumanın en iyi yoludur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz