Rekabet Kurulu, Google’a 300 milyon lira ceza kesti!

0
38

Firmalar arası rekabetin dozunu belirleyen Rekabet Kurulu, Google firmasına 300 milyon liraya yakın bir tutarda ceza kesti. Bu cezanın şirketi pek etkileyeceğini düşünmesek bile en azından uyarmaya yetecektir.

Google cezası ile ilgili açıklama geldi

Google cezası ile ilgili açıklama geldi

Aramalarda özellikle de turizm aramalarında kendini öne çıkarmak ile suçlanan Google, rekabet kurulu tarafından oldukça büyük sayılabilecek bir cezaya çarptırıldı. Elbette ki Türkiye pazarı bu cezadan katlarca fazla kazandırdığı için cezayı ödemek zorunda kalacak gibi görünüyor.

“Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti., Google International LLC, Google LLC, Google Ireland Limited ve Alphabet Inc.’ten oluşan ekonomik bütünlüğün (Google) genel arama hizmetleri pazarındaki hâkim durumunu kötüye kullanarak kendi yerel arama ve konaklama fiyatı karşılaştırma hizmetlerini rakiplerini dışlayacak şekilde öne çıkardığı iddiasına yönelik olarak yürütülen soruşturma tamamlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Huawei FreeLace Pro kablosuz kulaklık resmi olarak tanıtıldı

08.04.2021 tarihinde Rekabet Kurulunca dosyanın müzakeresi sonucunda Google’ın 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiğine, dolayısıyla adı geçen ekonomik bütünlüğe idari para cezası verilmesine karar verildi,”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz