Ratchet & Clank: Rift Apart’ın PC sistem gereksinimleri belli oldu

0
Ratchet & Clank: Rift Apart'ın PC sistem gereksinimleri belli oldu

Nixxes Software ve Insomniac Games, Ratchet & Clank için resmi PC sistem gereksinimlerini yayınladı: Sony’nin PlayStation 5 konsolundan PC’ye geçiş yapan en yeni oyun olan Rift Apart için resmi PC sistem gereksinimlerini açıkladı. Oyun 26 Temmuz’da hem Epic Games Store hem de Steam aracılığıyla PC’de piyasaya sürülecek ve PC’de oyunun orijinal PlayStation 5 sürümünden daha gelişmiş grafik seçeneklerine sahip olacak.

Nixxes Software, her ikisi de sağlam PC sürümlerine sahip olan Marvel’s Spider-Man ve Marvel’s Spider-Man: Miles Morales’in PC sürümlerinin arkasındaki stüdyo. Bunu göz önünde bulundurarak, Ratchet & Clank’i beklemiyoruz: Rift Apart’ın Naughty Dog’un The Last of Us Part 1’i gibi vasatın altında bir PC sürümüne sahip olmasını beklemiyoruz.

Ratchet & Clank: Rift Apart PC Sistem Gereksinimleri
Ratchet & Clank: Rift Apart PC Sistem Gereksinimleri

Ratchet & Clank: Rift Apart PC Sistem Gereksinimleri

Oyunun çıkışında PlayStation 5’e özel olmasına rağmen, Ratchet & Clank Rift Apart’ın PC sürümü, 720p 30 FPS’de “Çok Düşük” grafik ayarlarıyla da olsa PC’de şaşırtıcı derecede düşük kaliteli donanımlarda çalışabilir. Bu çözünürlük, ayarlar ve kare hızı hedefleri için. Rift Apart, Nvidia GTX 960 veya AMD RX 470 gibi bir grafik kartı ve Intel i3-8100 veya AMD Ryzen 3 3100 gibi bir CPU gerektiriyor. Bu CPU’ların her ikisi de dört çekirdekli CPU’lardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp QR Kod Oluşturma 2021

1080p 60 FPS hedefliyorsanız, SSD depolama, AMD Ryzen 5 3600 veya Intel i5-8400 gibi 6 çekirdekli işlemciler ve AMD RX 5700 veya Nvidia RTX 2060 gibi grafik kartları dahil olmak üzere çok daha üst düzey donanım önerilir. 16 GB sistem belleği de önerilir. Bu donanım yapılandırması, orta ayarlarda 1080p 60 FPS performansı için tasarlanmıştır.

Kullanıcılar Ratchet & Clank Rift Apart’ın çözünürlüğünü ve grafik ayarlarını yükselttikçe, oyunun PC donanım gereksinimleri daha da artıyor ve ışın izleme oyunu önemli ölçüde daha yorucu hale getiriyor. Çoğu oyunun aksine, Ratchet & Clank Rift Apart’ın ışın izleme ayarları AMD ve Nvidia sistemlerinde benzer performans gösteriyor gibi görünüyor; AMD’nin RX 6800 XT’si “Amazing Ray Tracing” özellikleriyle bir Nvidia RTX 3070’in yanında listeleniyor ve AMD’nin Radeon RX 7900 XTX’i oyunun “Ultimate Ray Tracing” ayarları altında Nvidia’nın RTX 4080’inin yanında listeleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung, İrlanda'da Galaxy cihazlarını teslim etmek için Dronları kullanıyor

Rift Apart HDD depolama kullanan bilgisayarlarda çalışabilirken, Insomniac Games tüm performans/ayar katmanlarında SSD depolama öneriyor. Rift Apart, PlayStation 5’in SSD’sini yoğun bir şekilde kullanmıştır ve daha yavaş depolama ortamlarının bazı alanlarda yükleme süresinde takılmalar veya oyunda başka sorunlar yaratması mümkündür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz