Range Rover İlk Elektrikli SUV’unu Çarpıcı Görüntülerle Tanıttı

0
Range Rover İlk Elektrikli SUV'unu Çarpıcı Görüntülerle Tanıttı
Range Rover İlk Elektrikli SUV'unu Çarpıcı Görüntülerle Tanıttı

İngiliz otomotiv dünyası, tamamen elektrikli Range Rover duyurulmasıyla elektrikli hale gelmeye hazırlanıyor. Genellikle üst düzey SUV’ların timsali olarak görülen bir araç, sıfır emisyonlu modeliyle geleceği kucaklıyor ve ikonik tasarımını ve işlevselliğini korurken benzinli benzerlerinden ayrılıyor.

Range Rover Bel Derinliğindeki Sudan Geçebilir

İlk olarak, Range Rover’ın klasik görünümünü koruyan estetiği büyük ölçüde değişmedi. Elektrikli versiyon, elektrikli doğasına bir selam niteliğindeki “EV” işaretli benzersiz tekerlek orta kapakları ile kendini ince bir şekilde farklılaştırıyor. Görsel unsurları içten yanmalı motorlu modellerle tutarlı tutma kararı, Range Rover’ın ikonik tasarımına değer veren gelenekçilere hitap etmek için stratejik bir hamledir.

Range Rover Elektrikli SUV Tanıttı
Range Rover Elektrikli SUV Tanıttı

Tanıdık dış görünümün altında yeniliğin kalbi yatıyor. Elektrikli Range Rover, hibrit muadiline benzer şekilde Modüler Uzunlamasına Mimari üzerine inşa edilmiştir, ancak 800 voltluk bir sisteme sahiptir. Bataryaları ve elektrikli tahrik üniteleri Jaguar Land Rover’ın Wolverhampton’daki Elektrikli Tahrik Üretim Merkezi’nde monte edilerek Solihull, İngiltere’de üretilecek. Birleşik Krallık merkezli üretime olan bu bağlılık sadece yerel ekonomiyi desteklemekle kalmıyor, aynı zamanda markanın kaliteye olan bağlılığını da ortaya koyuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2021 Skoda Scala fiyatlarına da indirim geldi!

Land Rover bu elektrikli modelin şimdiye kadarki en sessiz ve en rafine model olacağını vaat ediyor. Özellikle, markanın efsanevi arazi yeteneklerini koruyor ve 850 milimetre suda ilerleyebildiği bildiriliyor – bu lüks araçların çoğu sahibi için pratik olmaktan çok sembolik bir özellik. Ancak bu yetenek Range Rover’ın her koşulda çok yönlülük ve performans konusundaki kararlılığının altını çiziyor.

Araçta ayrıca sürüş deneyimini geliştiren gelişmiş gürültü önleme teknolojisi ve kablosuz yazılım güncellemeleri de yer alacak. Performansın V8 muadilleriyle eşleşmesi bekleniyor ve bu da güçlü bir elektrikli aktarma organına işaret ediyor.

Ön siparişlerin gelecek yıl başlayacağı ilk çıkış tarihi henüz bilinmese de, bu tanıtım kan akışını hızlandırmalı. Bu, lüks ve çevre bilincinin bir arada var olabileceğinin açık bir ifadesi ve diğer premium markaların takip etmesi için bir emsal oluşturuyor. Elektrikli Range Rover’ın otomotiv endüstrisinde ilerlemenin bir sembolü olması ve lüks ile sorumluluğu bir araya getirmesi umuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Jaumo Abonelik İptali

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz