Insomniac Games hacklendi, yakında çıkacak Wolverine oyununun ekran görüntülerini sızdırdı

0
Insomniac Games hacklendi, yakında çıkacak Wolverine oyununun ekran görüntülerini sızdırdı
Insomniac Games hacklendi, yakında çıkacak Wolverine oyununun ekran görüntülerini sızdırdı

Sony’nin Insomniac Games şirketi bir fidye yazılım grubu tarafından saldırıya uğradı. Saldırı, oyun stüdyosundan bazı hassas bilgilere erişmeyi başaran ve ayrıca yaklaşmakta olan Marvel Wolverine ekran görüntülerini sızdıran Rhysida adlı bir gruptan geldi. Şimdi bir göz atalım.

Insomniac Saldırısında Marvel’s Wolverine Ekran Görüntüleri Sızdırıldı

2019 yılında Sony, PlayStation için birinci parti özel oyunlarını geliştirmek üzere Insomniac Games stüdyosunu satın aldı. Stüdyo, piyasada büyük bir hit olan Marvel’s Spider-Man serisini yayınlamaya devam etti. Daha sonra Insomniac’ın Marvel’in yeni bir süper kahraman oyunu olan Wolverine üzerinde de çalışacağı ortaya çıktı. Kısa bir fragman yayınlandı, ancak daha ince detaylar ortaya çıkmadı. Şimdi, son hack yaklaşan Wolverine başlığının oynanış ekran görüntülerini paylaştı.

Insomniac Games hacklendi
Insomniac Games hacklendi

Sony Interactive Entertainment, CyberDaily’nin (bir siber güvenlik haber sitesi) ilk haberini yaptığı bu saldırıya ilişkin bir soruşturma başlattı. Resmi bir Sony sözcüsüne göre, saldırıdan yalnızca Insomniac Games stüdyosu etkilenmiş görünüyor ve diğer Sony bölümleri fidye yazılımı grubu tarafından hedef alınmadı. Rhysida’nın web sitesinde paylaşılan ekran görüntülerinden oluşan bir kolajda, stüdyonun özel bilgileri ortaya çıktı. Bunlar arasında Insomniac personeli arasındaki e-postalar, istihdam belgeleri, Marvel’s Wolverine ekran görüntüleri ve Insomniac Games personeline ait pasaport ya da diğer devlet belgeleri gibi görünen belgeler yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram'ın yakında çıkacak metin tabanlı uygulaması 500 karakter sınırıyla Twitter'a meydan okuyacak

Bu saldırı Örümcek Adam 2 seslendirme sanatçısı Yuri Lowenthal’ı bile etkiledi. Bilmeyenler için Rhysida, bu yılın başlarında İngiltere’deki sağlık şirketlerine yönelik saldırıların sorumluluğunu üstlenen grupla aynı. Hackerlar ayrıca eğitim, üretim, bilgi teknolojileri ve devlet sektörlerindeki firmaları da hedef aldı. Şu anda elimizdeki tüm bilgiler bunlar, bu nedenle daha fazlası için buralarda kalın, çünkü bu konuyla ilgili önemli bir gelişme olursa güncellemeler sunacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz