Qualcomm Snapdragon Sound yüksek kaliteli ses platformunu başlattı

0
22

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Qualcomm, ses donanımını kapsayacak yeni “Snapdragon Sound” girişimini duyurdu. Şirket, herhangi bir Qualcomm Snapdragon Sound ürünüyle daha iyi ses deneyimleri sağlayacak bir ses teknolojisi ve yazılımı koleksiyonu oluşturmayı amaçlıyor.

Qualcomm’un Snapdragon Sesi Daha İyi Ses Sağlıyor

Qualcomm Snapdragon Sound, dünyanın önde gelen çip üreticisinin donanımını içeren ürünlerde ses kalitesini birleştirmek için başlattığı yeni bir platformdur. Snapdragon Sound, üstün bağlantı ve uzun pil ömrü ile birlikte yüksek çözünürlüklü müzik, kristal netliğinde sesli aramalar ve gecikmesiz oyun sunacak.

Örneğin, Qualcomm’un aptX HD ve aptX Uyarlanabilir ses codec’ini kullanan donanım şu anda maksimum 24 bit / 48 kHz hızında iletim yapabilir. Snapdragon Sound, teknolojiyi kullanabilen donanım için ses aralığını önemli ölçüde genişleterek bunu 96 kHz’e kadar artıracak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple, 2022'de OLED Ekranlı iPad'leri Tanıtabilir

Benzer şekilde, Snapdragon Sound, çoğu geniş bant aramasında kullanılan 8-16kHz’den 32kHz sesli aramaları etkinleştirecektir. Ayrıca, sesinizi izole etmek için AI kullanarak çoklu mikrofon yankı iptali ve gürültü bastırma teknolojisini de entegre edecek.

Qualcomm Snapdragon Sound
Qualcomm Snapdragon Sound

Qualcomm Snapdragon Sound başlatma sayfası, yeni platformun diğer birkaç temel teknolojisini listeler;

  • Qualcomm Snapdragon 888 Mobil Platformu
  • Qualcomm FastConnect Sistemi
  • Bluetooth Ses Yuvaları
  • aptX
  • cVc
  • Qualcomm TrueWireless Stereo
  • Qualcomm Aqstic
  • Aktif Gürültü Engelleme

Snapdragon Sound platformu için çıkarımlar geniş kapsamlı olabilir. Jabra, Sennheiser, Anker ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çok sayıda popüler şirket için kulaklıklarda, kulakiçi kulaklıklarda ve diğer ses ekipmanlarında Qualcomm donanım özellikleri yer alabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz