Peugeot, 2022’de Avustralya’da İlk Elektrikli Aracı Piyasaya Sürecek

0

Fransız otomobil üreticisi Peugeot, medya kuruluşlarına, şirketin 2022’den itibaren Avustralya’da araçlarının elektrikli çeşitlerini ve 2021’in dördüncü çeyreğinde iki hibrit model sunacağını doğruladı.

Elektrikli Modeller Değerlendirme Sürecinde

Avustralya otomobil web sitesi CarAdvice’ye konuşan Peugeot Citroen Avustralya sözcüsü, Fransız otomobil üreticisinin Avustralya’ya giriş için elektrikli modellerini değerlendirme sürecinde olduğunu doğruladı.

Peugeot Citroen Avustralya sözcüsü CarAdvice’e “2022’de Avustralya pazarına elektrikli varyantlar sunacağız” dedi. “Şu anda ne olacağını teyit edecek durumda olmasak da, çeşitli çalışmalar devam ediyor ve olumlu. Bu yıl içinde daha fazla bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

Peugeot’nun Avustralya’ya EV modellerini tanıtmayı planladığı hakkında çok az şey biliniyor, ancak CarAdvice Peugeot e-2008’in Avustralya showroomlarına ulaşan ilk Peugeot EV olmasını bekliyor. Peugeot’nun e-Partner ve e-Expert minibüslerinin elektrikli versiyonlarının da Avustralya’ya tanıtılacak EV’lerin kısa listesinde olduğu söyleniyor. Ayrıca CarAdvice, Peugeot 208’in Avustralya lansmanı için değerlendirilmekte olduğunu öğrendi, ancak bu değerlendirmenin benzinli mi yoksa elektrikli model mi olduğu belirsiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Assassin's Creed Mirage PC özellikleri: İşte bilmeniz gerekenler

Peugeot

CarAdvice ayrıca Peugeot ile otomobil üreticisinin iki plug-in hybrid (PHEV) modelinin dördüncü çeyrekte Avustralya’ya ulaşacağını doğruladı – 3008 orta boy SUV’nin dört tekerlekten çekişli versiyonu ve önden çekişli versiyonu 508 Fastback’i.

Daha önceki raporlar, 508 plug-in hybrid’in birden fazla modelde mevcut olacağını öne sürmüştü, ancak CarAdvice, PHEV modelinin yalnızca Fastback’te mevcut olacağını, vagon gövde stilinin ise benzinli motor modelleriyle sınırlı olacağını doğruladı.

Benzer şekilde, 3008 PHEV Hybrid4 etiketine sahip olacak ve Avrupa’da görülen 165kW’lık önden çekişli model Avustralya’nın önüne geçmeyecek şekilde yalnızca dört tekerlekten çekişli olarak sunulacak. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, tüm fiyatlandırma ve nihai özellikler, lansmana daha yakın bir zamanda açıklanmak üzere saklandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz