PERKOTEK TURNİKE SİSTEMLERİ

0
turnike sistemleri
perkotek turnike

Merhaba güncel teknoloji haberleri , Turnike çeşitleri kullanım alanlarına göre değişkenlik göstermektedir. Turnike çeşitlerini 4 grupta ayırabiliriz.

Turnike çeşitleri?

Bunlar bel turnikeleri (bel hizasında tek bir kişinin geçişi sağlanabilen turnikeler), boy turnikeleri (insan boyunu aşan turnikeler), hızlı geçiş turnikeleri ve VİP turnikeler (engelli geçiş turnikeleri) olarak adlandırılır.

turnike

Turnike sistemlerinin kullanım amaçları?

Bel turnikeleri çeşitleri 3 kolludurlar. İç ve dış mekânlarda kullanıma uygun farklı gövde modelleri olan turnikelerdir. İç ortamlarda kullanıma uygun olan elektrostatik boyalı olan modeller, dış ortamlarda kullanılabilecek olan model ise paslanmaz çelik olan turnike tercih edilmelidir.

Bel turnikelerinde devamlı geçişlerde turnikenin zarar görmemesi için darbe emici absorber kullanılmıştır. Turnike kollarından çok hızlı ve sürekli geçişlerde absorber turnike kolunun dönüşünü sabit bir hızda tamamlamasını sağlar.

Boy turnike çeşitleri 3 kollu ve 4 kollu olma özelliğine sahiptir. İnsan boyunu aşan bu turnikeler stadyum, konser alanları, askeri alanlar gibi güvenliğin çok daha fazla sağlanması gereken alanlarda kullanılır. Boy turnikeleri iç ve dış ortamlarda kullanılabilir. Dış ortamlarda paslanmaz çelikten üretilmiş iç ortamlarda ise elektrostatik boyalı olan turnike kullanımı tercih edilmelidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Microsoft Şirketler İçin Uzaktan Çalışmayı Kolaylaştıracak Yeni Platformu Viva'yı Duyurdu

Hızlı geçiş turnikeleri ise estetiğin önemsendiği ve yoğun olarak giriş çıkışların yapıldığı alanlarda kullanılmaktadır.

Bu turnikelerde single ve double olarak 2 farklı modeli bulunmaktadır. Hızlı geçiş turnikeleri çift taraflı olarak da geçişe imkân sağlamaktadır.

Estetik açısından göze hitap etmektedir.

Üzerinde bulunan 3 konumlu ışıklı göstergeler sayesinde geçiş yapıldığında devamlı yanan yeşil ok, geçişe izin verilmediğinde kırmızı “X” işareti ile uyarı vermektedir. Bu turnikeler en çok ofis ortamları, plazalar, gibi estetiğin önemli olduğu alanlarda tercih edilmektedir.

Turnike geçiş sistemlerinde geçiş yetkisi verebilmek için yüz tanıma ve parmak izi tanıma sistemleri kullanılabilir. Yüz tanıma ve parmak izi okuyucuların tetik verme özelliği sayesinde bel turnikesi, boy turnikesi, VIP turnikelere bağlantısı yapılabilir ve cihazlara tanımlı olmayan kişilerin geçişlerini engellemiş oluruz.

Engelli geçiş turnikeleri turnike kullanılan tüm alanlarda kullanılmalıdır.

Engelli bireylerin normal turnikelerden geçiş yapamayacağı için bu turnikelerinde kullanılması gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Sony, Haziran 2023'te PlayStation Store'da en çok indirilen ilk 10 oyunu açıkladı

 

Bu turnikeler Vip turnikeler olarak da geçmektedir. İç ve dış ortamlara uygun olacak şekilde paslanmaz çelik ve elektrostatik boyalı olarak modelleri mevcuttur.

Tanımlı olmayan kişilerin turnikelerden geçiş sağlayamayacağı için güvenliğin takibi çok daha kolay hale gelir. Yüz tanıma ve parmak izi okuyucu cihazlarının bir diğer özelliği ise giriş ve çıkış saatlerini hafızasında tutabilmesidir.

Bu sayede uygun yazılım ile giriş çıkış yapan kişilerinin kayıtlarını görebiliriz. Bu sistemi personellerimizi takip etmek için kullanabilir. Uygun yazılımla bu mümkündür.

Personel takip programı ile personellerin giriş ve çıkışlarını programa alabilir personellerin giriş ve çıkış saatlerine göre eksik çalışması, fazla mesaisi, maaşı hesaplanabilir. Puantaj raporu ve birçok farklı rapor çeşidi alınabilir.

Bu sayede hem iş yükünden kurtulmuş oluruz hem de personelle eksik ya da fazla bir ödeme yapmamış oluruz.

Perkotek Firmasının üretmiş olduğu ürünleri yakından inceledik. Aşağıda Firma hakkında bilgi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz