Periler Şehri Kapadokya’da Yapabileceğiniz Aktiviteler

0
periler şehri kapadokya
periler şehri kapadokya

Kapadokya oldukça büyülü bir atmosfere sahip bir destinasyon olduğu için burada basit görünen bir yürüyüş bile kişilerin oldukça farklı tecrübelere sahip olmasını sağlar. Kapadokya yapılacak aktiviteler konusunda kişilere oldukça çok imkan sunar.

Tarihin ve doğal güzelliklerin baş yapıtlarından biri olan Kapadokya’da yeraltı şehirleri kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında yer alır. Bunun yanı sıra Güllüdere Vadisi’nde akşam yürüyüşü yapılarak dolunayı izlemenin keyfi çıkarılabilir Kapadokya’da yapılacak diğer aktivitelerden biri de Avanos’ta ücretsiz çömlek yapabilir ve halı kilim sergisinde fotoğraf çekebilirsiniz.

Tarihi bir mağarada konaklayabilir ya da Kızılçukur Vadisi’nde kamp yapabilirsiniz. Kapadokya vadilerinde gündoğumunda yoga yaparak buranın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Kapadokya Gezisi: Ürgüp Göreme, Balon Turu... | Pegasus

Kapadokya’nın Yöresel Lezzetleri

Ovalarda ve vadilerde yetişen bakliyatlar sayesinde Kapadokya mutfağı bakliyatlar konusunda oldukça zengindir. Bunun yanı sıra et yemeklerinin de sıklıkla görüldüğü zengin mutfak kültürüne sahiptir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Spotify aile paketine yeni zam! Yeni fiyat ne kadar?

Kapadokya yöresi küçükbaş hayvancılığın yaygın olarak yapıldığı bir yöre olduğu için Kapadokya mutfağında koyun ve kuzu etine sıklıkla rastlanır. Güveç yemeklerinin yoğun olarak yapıldığı bu mutfakta ana yemeklerin yanında cacık, kaşık salatası gibi mezeler sıklıkla yer alır.

Sebze yemeğinin çok fazla olmadığı Kapadokya’nın en meşhur yemeği testi kebabıdır. Bunun yanı sıra dıvıl yemeği de yörenin sevilen yemeklerindendir. Kapadokya otellerinde kalıp hem buranın büyülü atmosferinde kaybolup hem de Kapadokya’nın birbirinden güzel yemeklerinin tadına doyasıya varabilirsiniz.

EN İYİ VE MANZARALI KAPADOKYA OTELLERİ | Biz Evde Yokuz

Kapadokya’da Konaklama Seçenekleri

Kapadokya’da pek çok konaklama seçeneği bulunmakla beraber buraya geldiğinizde mağara otellerinde kalarak farklı bir deneyim elde edersiniz. Kapadokya’ya özgü bulunan Yunak evleri de buranın sıklıkla tercih edilen konaklama tesisleri arasında yer alır. 

Hemen her bütçeye uygunluk gösteren Kapadokya’da pansiyonlardan otellere kadar farklı tarzlarda konaklama tesisleri bulunur. Kapadokya otelleri fiyatları açısından kişileri ekonomik anlamda zorlamadan her segmentten kişinin burada konaklamasına olanak sağlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   U İle Başlayan Ülkeler

Kapadokya’ya gitmeye karar veren kişiler otel konusunda kararsız kaldığı zaman neredekal.com sitesi üzerinden bu bölgede bulunan otelleri inceleyerek kendi ihtiyacına uygun olan yeri kolaylıkla seçebilir. Aynı zamanda erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak kişiler çok uygun fiyatlarla burada konaklama şansı da yakalar

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz