Şimdi Yatırım Yapılabilecek En İyi Kripto Para Birimleri

0
Yatırım Yapılabilecek En İyi Kripto Para Birimleri
Yatırım Yapılabilecek En İyi Kripto Para Birimleri

Kripto para birimleri, günümüzün teknoloji odaklı dünyasında en popüler yatırım seçeneğidir. İlk kripto para biriminden bu yana, kripto para piyasası büyük bir hızla büyüdü. %20 veya daha fazla düşüşle baş edemiyorsanız borsaya yatırım yapmamalısınız derler. Kripto para yatırımına başarılı bir şekilde dahil olmak için riske karşı ne kadar toleranslı olunması gerektiğine dair henüz bir haber yok, ancak dijital varlıkların borsada hız treni dönüşlerini bir fincan çay gibi gösterdiğini söylemek doğru olur.

Kripto para birimleri, Bitcoin’in (BTC) artan faiz oranları arasında 26.000 $ seviyesinin altına düştüğü Mayıs ayında özellikle dik düşüşlerle 2022’de düştü ve TerraUSD (UST) çöktüğünde stablecoin piyasası istikrarını vurdu. Bununla birlikte, kripto para piyasasının 12 Mayıs’a kadar olan yıllık %45’lik düşüşü bile emsalsizdir: oynaklık yeni gelişen endüstrinin bir özelliğidir. Yine de, artan risk, artan ödül için fırsat getirir, bu nedenle aşırı oynaklık için mideniz varsa, şu anda satın alabileceğiniz en iyi yedi kripto para birimini burada bulabilirsiniz.

Monero (XMR)

Monero XMR güvenli, kişisel ve gizli bir para birimidir. Bu açık kaynak kripto para birimi Nisan 2014’te piyasaya sürüldü ve kısa sürede kripto topluluğu ve destekçileri arasında büyük ilgi uyandırdı. Bu kripto para biriminin geliştirilmesi tamamen hayırsever ve topluluk odaklıdır.27 Monero, ademi merkeziyetçiliğe ve ölçeklenebilirliğe güçlü bir şekilde odaklanarak piyasaya sürüldü ve “halka imzaları” adı verilen özel bir teknikle tam gizlilik sağlıyor. , ama gerçek olan ayırt edilemez çünkü hepsi gerçek görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Büyük Buhran Krizine Ne Sebep Oldu Hakkında Bilgi

Bu istisnai güvenlik mekanizmaları nedeniyle Monero, popüler olmayan bir itibar kazanmıştır: dünya çapında suç operasyonlarıyla ilişkilendirilmiştir. Bu, anonim suç operasyonları için başlıca aday olsa da, Monero’nun doğası gereği gizliliği, dünyadaki baskıcı rejimlerin muhalifleri için de faydalıdır.

Yatırım Yapılabilecek En İyi Kripto Para Birimleri
Yatırım Yapılabilecek En İyi Kripto Para Birimleri

Tether (USDT)

Tether, tokenlerinin fiyatını sabit tutmayı amaçlayan ve genellikle onu ABD doları gibi geleneksel bir para biriminin fiyatına sabitleyen, hızla büyüyen bir kripto para birimine aittir. (Tether ayrıca, hiçbiri ABD dolarına sabitlenmiş USDT jetonlarının piyasa değerinin küçük bir kısmından daha fazla olmayan euro, offshore Çin yuanı ve altına sabitlenmiş jetonlar ihraç eder.) Para birimine bağlı jetonlar, genellikle teminatla desteklenerek alınıp satılır. Tamamen veya esas olarak sabit para biriminden oluşan rezervler, sabit paraların Bitcoin gibi spekülatif kripto para birimleri gibi fiyat dalgalanmalarına maruz kalmamasını sağlamak için tasarlanmıştır.

Tether, hisse senedi dağıtımını her gün web sitesinde günceller. 12 Mayıs 2022 itibariyle, USDT için 81,3 milyar dolarlık varlık bildirdi. Aynı tarih itibarıyla Tether, rezervlerinin %83,74’ünü nakit, nakit benzerleri, kısa vadeli mevduatlar ve ticari menkul kıymetlerde, %4,61’ini şirket tahvillerinde ve %5,27’sini iştiraklerde sigortalamıştır.

Cardano (ADA)

Ethereum’un kurucularından Charles Hoskinson, 2015 yılında Cardano’yu geliştirmeye başladı ve platformu 2017’de piyasaya sürdü. Her iki platform da akıllı sözleşmeler gibi benzer uygulamalar için kullanılıyor ve merkezi olmayan ve bağlantılı bir sistem oluşturmayı hedefliyor. Cardano, kendisini Ethereum’un güncellenmiş bir versiyonu ve Ethereum’un ikinci nesil kimlik bilgileri aracılığıyla üçüncü nesil bir platform olarak görüyor. Blockchain platformu ayrıca dünyanın bankacı olmayanlara bankacılık hizmetleri sunmayı hedefliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Koronavirüs Geçiren Kişi Hastalıktan Kaç Ay Korunuyor? Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı

Cardano’nun ana uygulamaları kimlik yönetimi ve takibidir. Yukarıdaki program, birden çok kaynaktan veri toplanmasını gerektiren süreçleri basitleştirmek ve kolaylaştırmak için kullanılabilir. En son uygulama, ürün menşeinden bitmiş ürüne kadar üretim süreçlerini izlemek ve doğrulamak için kullanılabilir ve muhtemelen sahte ürün pazarını ortadan kaldırabilir.

Stellar (XLM)

Stellar, son 24 saatte saat 15:42’de %5,65 artışla 0.13 $’dan fiyatlandı Stellar’ın son fiyat hareketi, tokenin piyasa değerini 14.046.172.049.35 $’da bıraktı. Bu yıl şimdiye kadar Stellar -%50,38 değişti. Stellar, CoinDesk’in Dijital Varlık Sınıflandırma Standardına (DACS) göre bir madeni para olarak sınıflandırılır. Stellar Lumens (XLM), liderlerinin küresel ödemeleri para transferi devleri MoneyGram ve Western Union’dan daha hızlı ve daha ucuz bir yol olarak gördüğü blok zinciri tabanlı bir ödeme ağı olan Stellar’ın yerel bir kripto para birimidir. Bu şirketler yüksek ücretler talep eder ve bir işlemin tamamlanması birkaç gün sürebilir. 2021’de Stellar, MoneyGram’ı satın almakla ilgilendiğini bile söyledi.

Platform ayrıca kripto para birimleri ve diğer varlıkları satmak için kendi merkezi olmayan borsasına sahiptir. Altın gibi kripto dışı varlıklar için, Stellar Anchors olarak bilinen sertifikalı finans kurumları banka görevi görür ve mevduat tutar. Daha sonra platform, bu varlıklarla bağlantılı olan mevduat sahibine jetonlar verir ve jetonlar çekildikten/satın alındıktan sonra varlıkları iade eder. Her şey Stellar kitabında oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz