Outlook Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

0
Outlook Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?
Outlook Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

Outlook.com, isteğe bağlı Karanlık Mod özelliğiyle birlikte gelir. Outlook.com ekibine göre, Karanlık Mod, Microsoft’un yaklaşık 400 milyon aktif kullanıcıya sahip web posta hizmeti için en çok talep edilen özellikler arasında yer alıyor. Varsayılan renk şemasından panel kontrastı oluşturan gri tonlarına nasıl geçeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Outlook Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

Microsoft bu yeni temayı, Outlook.com’da Mart 2018’de belirli kullanıcılara damlatmaya başlayan büyük bir yeniden tasarım çalışmasının ardından açıkladı. Bugünden itibaren, yeni Outlook.com tasarımı artık beta sürümünde değil ve beraberinde çok talep edilen karanlık mod geliyor! İşte nasıl açacağınız;

1) Microsoft hesabınızı kullanarak Outlook.com’da oturum açın.

2) Outlook’un yeni tasarımını görmüyorsanız Beta’yı Deneyin’i tıklayın.

3) Hızlı Ayarlar panelini açmak için sağ üst köşeye yakın dişli çark simgesine tıklayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Araştırmacıların Harika Buluşu: Kağıttan Klavye Yapmak Artık Çok Kolay!

4) İlgili geçiş, Tema seçiminin hemen altında görünmelidir. Anında karartılmış bir arayüze geçmek için menüde listelenen Karanlık Mod seçeneğine tıklayın.

Outlook Karanlık Mod
Outlook Karanlık Mod

Hala beyaz bir arka plana sahip olan Kişiler bölmesinden ve Skype sohbet açılır pencerelerinden kısaca bahsetmek için birkaç tutarsızlık tespit etsek de, Karanlık Mod zamanla tam teşekküllü bir Outlook özelliği haline geldikçe bu eksikliklerin tamamen ele alınmasını bekliyoruz.

Outlook Karanlık Mod Nasıl Çalışır?

Outlook.com’un Karanlık Modunun siyahtan çok gri bir görünüme sahip olduğunu fark edeceksiniz. Her şeyden önce Karanlık Mod, aldığınız e-posta mesajlarını hem orijinal mesajın okunabilirliğini hem de orijinal gönderenin amacını koruyacak şekilde renklendirir. Karanlık Mod, Takvim, Kişiler ve Fotoğraflar bölümlerinde de uygulanır.

Microsoft’un testleri, okuma bölmesinde açık gri bir arka planın göz yorgunluğunu azalttığını gösterse de, kullanıcının aldığı tüm e-postalar için koyu bir arka planla yetinmeye devam ettiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz