Karanlık Mod Nedir

0
Karanlık Mod Nedir
Karanlık Mod Nedir

Herkese Merhaba! Karanlık Mod Nedir, konusu hakkında sizlere bugün bilgi veriyor olacağız. Özellikle de akşam telefon kullanmak, gözlerimizin sağlığı için oldukça zordur. Her ne kadar ekran parlaklığını en aza indiriyor olsak bile, bu yeterli olmayacaktır. Tam da böyle zamanlar için karanlık mod ayarları devreye girmektedir.

[toc]

Sosyal medya kullanıcıları bilirler ki, geceleri sosyal medyada vakit geçirmek hayli zor olacaktır. Bunun için ise uygulamalar kendi içlerinde bazı ayarlar yapmıştır. Bunlardan birisi ise karanlık mod olarak karşımıza çıkar. Bu mod sayesinde artık akşamları da kolaylıkla uygulamalar arasında gezinebileceksiniz.

Karanlık Mod Nedir
Karanlık Mod Nedir

Karanlık Mod Nedir?

Bizler karanlık mod olarak adlandırıyor olsak bile, aslında bu uygulamanın bir diğer adı da gece modu olarak karşımıza çıkacaktır. Gece modu sayesinde sizler de uygulamalar arasında güzelce dolaşabileceksiniz. Özellikle de bazı uygulamalar, maalesef sürekli kullanım durumunda, gözlerimizi rahatız edecektir. Bu rahatsızlık sonucunda ise bizlerin yapması gereken bu moda geçmek olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Net tasarım hatlarıyla Skoda Kushaq geliyor!

Karanlık mod sadece uygulamalar için değil; aynı zamanda telefonlar içinde geçerli olacaktır.

iOS için karanlık mod/gece modu şu şekilde açılacaktır;

  • Ayarlar > ekran parlaklığı> karanlık mod seçeneğini buradan açabileceksiniz.

Android için karanlık mod/gece modu şu şekilde açılacaktır;

  • Ayarlar > ekran > gece modu seçeneğini buradan kullanabilirsiniz.

Uygulamalar İçin Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi, sadece telefonların işletim sistemleri için değil; uygulamalar içinde kullanılabilir olacaktır.

Windows 10 için karanlık mod/gece modu şu şekilde açılacaktır;

  • Başlat > ayarlar > kişiselleştirme > renkler > alt kısımda bulunan “varsayılan uygulama modunu seçin” kısmından koyu modunu seçerek ayarlayabilirsiniz.

Bunun dışında, hem Instagram hem de Twitter içinde bu mod kullanılabilir halde sizlere sunuluyor olacaktır. Ayarlar kısmından iki uygulama içinde bu modu kolayca kullanabilecek ve göz sağlığınızı koruyabileceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz