Nurofen Ne İşe Yarar

0

Nurofen Ne İşe Yarar ? – Ülkemizde en çok tüketilen ilaçlar arasında yer alan Nurofen bazı durumlarda bilinçsiz bir şekilde kullanıldığını söyleyebiliriz. Bu durumun önüne geçmek amaçlı Tekno Bilim Adamı olarak Nurofen ilacının detaylarını ve sizlerin bilmesi gereken durumları araştırdık.

Nurofen Ne İşe Yarar ?

Nurofen, hastalık ve ya kaza anında ortaya çıkan ağrı ve iltihapları yok etme yetkisine sahiptir. Vücudun üretmiş olduğu prostaglandin maddesinin salınımlarını engelleyerek oluşan ağrıları ve iltihapları azaltma etkisine sahiptir.

Vücutsal olarak; “baş ağrısı, sırt ağrısı, diş ağrısı, adet sancıları, nevralji, romatizmal ağrılar gibi süreçlerde nurofen ilacı kullanılmaktadır.

nurofen-ilac-durumu-ne-ise-yarar
nurofen-ilac-durumu-ne-ise-yarar

Nurofen Nasıl Kullanılır

Nurofen ilacı ağız yoluyla alınmaktadır. Çiğnemeden, bölünmeden bütün olarak 1 bardak su ile yutulmalıdır. Aç ve ya tok karnına içilmektedir. Bu konuda doktorunuz ile iletişimde kalarak doğru yolu bulabilirsiniz. İlacın dozları arasında en az 4 saat bırakın ve 24 saat içerisinde 6’dan fazla tablet almayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Namaz Elbisesi Nedir?

Nurofen Ne Yoğunlukta Ne Kadar Süre İçerisinde Kullanılmaktadır

Nurofen vücut içerisinde kısa süreli tedavilerde kullanılmaktadır. Genellikle çocuk ve ergenlerde 3 günden, yetişkinlerde ise 10 günden fazla kullanılmamalıdır. Vücut içerisinde belirtiler iyileşmez ise aksine daha da kötüleşirse doktorunuz ile iletişime geçerek ilacın sonuçları hakkında konuşabilirsiniz.

Çocuklarınız için kullanmak isterseniz de öncelikle doktorunuza danışmanız ve ona göre tedbirler almanız gerekmektedir. Belli başlı gıdalar ile birlikte çocuklarınızda kötü etkiler bırakabileceğinden çokça dikkat etmeniz gerekmektedir.

Nurofen ilacını doktor reçetesiyle birlikte yaşadığınız tüm şehirlerde bulunan eczanelerden temin edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz