Markalar Neden Profesyonel E-Mail Adresi Kullanmalı?

0
profesyonel e-mail
uzman posta profesyonel e-mail

Profesyonel e-mail adresinizin isim_1978@gmail.com gibi bir e-posta olduğunu varsayalım. Bu e-postayı potansiyel bir müşteriye verebilir misiniz?

Umarız öyle bir hata yapmazsınız.

Neden mi?

Çünkü yukarıdaki örnekteki gibi bir e-posta adresine sahip olmak, iş dünyasında yanlış bir izlenim bırakmanıza neden olur ve yeni müşteriler kazanmaya veya başarılı bir marka inşa etmeye çalışırken size hiçbir fayda sağlamayacağı gibi güven teşkil etmez. 

Evet, Outlook veya Gmail ile kolayca ücretsiz bir e-posta hesabı oluşturabilirsiniz, ancak konu işiniz olduğunda profesyonel görünmek istiyorsanız, mevcut ücretsiz seçeneklerden vazgeçmeniz gerekir.

Profesyonel E-Mail Adresi Nedir?

Basit bir ifadeyle anlatmak gerekirse, profesyonel e-mail adresi üzerinde alan adınız (marka veya işletme adı) bulunan e-posta adresi olarak tanımlanabilir. 

Profesyonel e-posta adresleri, gmail.com veya yahoo.com gibi ücretsiz e-posta hizmetlerinde barındırılmaz.

Ayrıca “Gmail” veya “yahoo” e-posta’ları her ne kadar ücretsiz ve popüler olsalar da, iş hayatında o kadar da profesyonel görünmezler.

Profesyonel Bir E-Mail Adresi Nasıl Görünür?

Profesyonel bir e-mail adresi aşağıdaki şekilde görünür:

isim.soyad@markaadi.com

Profesyonel olmayan bir iş e-posta’sı ise aşağıdaki gibidir: 

isim.soyad@yahoo.com

Örneklerde gördüğünüz gibi bir iş e-posta adresi oluşturmaya başlamak için özel bir alan adına ihtiyacınız vardır. Bu yüzden ilk adım, markanız veya işletmeniz için bir alan adı kaydetmek olacaktır. Halihazırda bir web sitesi adresiniz varsa, o zaman Uzman Posta gibi profesyonel bir e-posta servis sağlayıcısı ile  çalışarak gelişmiş bir e-posta çözümünün sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Markalar Açısından Profesyonel E-Mail Adresine Sahip Olmanın Avantajları

Profesyonel e-mail adresine ihtiyaç duymanızın birçok nedeni vardır. Bu nedenlerden en önemlileri aşağıdaki şekildedir: 

 1. Marka bilinirliğini artırır

Marka adınız müşterilere gönderdiğiniz iletişimlerde görünür. Profesyonel e-mail adresinizle potansiyel bir müşteriye e-posta göndermek, bir şirketin web adresini tanıtmanın dolaylı bir yolu olurken, isim.soyad@gmail.com’u kullanmak, potansiyel müşterilere sizi çevrimiçi olarak nerede bulabileceklerine dair hiçbir gösterge vermez.

 1. Profesyonel bir görünüm sağlar

Özelleştirilmiş bir e-posta’ya sahip olmak, markanıza anında bir güvenilirlik duygusu verir ve insanların gözünde sektörünüzde iyi bir yere sahip olduğunuz imajını canlandırır. 

Yani müşteriler, bir markayla çalışmayı kabul etmeden önce bir tür meşruiyet arama eğilimindedir. Yapılan bir araştırma da bu durumu kanıtlar niteliktedir. Tüketiciler arasında yakın zamanda yapılan bir ankete göre, insanların %65’inden fazlası ücretsiz e-posta adresine sahip bir şirkete karşı markalı bir e-posta adresi olan şirketi tercih ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Facebook Etkinliğe Toplu Davet Etme Resimli Anlatım

Bu yüzden işletmenizi sektörünüzde profesyonel ve meşru olarak markalamak istiyorsanız, profesyonel bir mail adresi kullanmanız gerekir.

 1. Ölçeklenebilirlik sağlar

Markanızı tek başınıza kurduysanız ve on kişilik bir personele ev sahipliği yapacak şekilde büyüdüyseniz, profesyonel e-posta adresleri kullanmak bu büyümeyi yönetmenin tek gerçekçi yoludur.

Hali hazırda ali@markaadi.com ve ayse@markaadi.com’a sahipseniz, Elif ve Sibel şirkete katıldığında yeni profesyonel e-mail adresleri oluşturmak çok da zor değildir.

Ancak ücretsiz e-posta adresleri kullanırsanız, yeni personel veya departmanlar baş ağrısına neden olabilir.

markaadi-ali@hotmail.com ve markaadi-ayse@yahoo.com gibi bir dizi adres oluşturmak hantal, gülünç ve profesyonelliği aykırı görünür.

Özetle bir işletme sahibi olarak markalı bir e-posta adresini yönetmeniz daha kolaydır. Birkaç dakika içinde çalışanlar veya yeni pozisyonlar için yeni hesaplar oluşturabilirsiniz. Ayrıca işletmeniz altındaki mevcut e-posta’ları yönetebilir ve etkin olmayan hesapları silebilirsiniz.

 1. Satışları artırmanıza yardımcı olur

Potansiyel müşterilerinizin isim333@gmail.com’dan bir satış e-posta’sı alması marka imajınıza zarar verir. Çünkü bu e-posta adresi ürün ve marka hakkında hiçbir şey söylemez. Markanıza özel bir e-posta adresiniz olduğunda ise, e-posta alıcıları kiminle karşı karşıya olduğunu bilir ve ona göre hareket eder.

 1. Güvenliğinizi bir üst seviyeye çıkarır

Profesyonel e-mail hesapları, ek güvenlik seçenekleriyle birlikte gelir. Örneğin, Uzman Posta profesyonel e-mail adresinizi kötü amaçlı yazılımlardan ve spam’den koruyarak güvenceye altına alır.  

 1. Spamdan korur

İş e-posta’nız ile iletişime başladığınızda, özellikle doğrulanmış bir alan adı içermeyen ve ilgili olmayan şüpheli bir e-posta adresiniz varsa, spam olarak işaretlenmeye başlamanız muhtemeldir. Çünkü birçok kişi, bilinmeyen bir göndericiden gelen bir e-posta’ya tıklamak konusunda isteksizdir. Ayrıca markanız müşteriye ilk kez ulaşıyorsa, müşteri kiminle bağlantı kurmaya çalıştığını da bilmek ister.

Tüm bunları önlemek için e-posta adresinizde; web siteniz, sosyal profilleriniz, ürünleriniz ve vitrininizle eşleşen özel bir alan adı kullanmanız gerekir.

 1. Kullanım kolaylığı sağlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   GOG Bedava Oyun

Çok fazla kişi ücretsiz e-posta hizmeti kullandığı için e-posta adresi seçerken kullanıcı adı bulmak zor olabilir. Bu, insanların uygun bir seçenek bulmak için genellikle adlarına veya takma adlarına bir sayı dizisi veya fazladan bir sözcük eklemeleri gerektiği anlamına gelir (isim.soyad1987@gmail.com vb.)

Yeni kullanıcı adı seçeneklerinin olmaması, popüler, ücretsiz e-posta platformlarından biriyle bir e-posta adresi almanın artık yaratıcı düşünme ve tavizler gerektirdiği anlamına gelir.

Buna karşılık, kendi alan adınıza kurulan e-posta’lar basit ve akıcı olabilir. Bazı seçenekler aşağıdakileri içerir:

 • isim@alanadi.com
 • isim.soyisim@alanadi.com
 • satis@alanadi.com
 • destek@alanadi.com,
 • admin@alanadi.com vb.
 1. Mülkiyet sahipliği verir

Ücretsiz e-posta adresiniz askıya alınırsa, e-posta hesabı hiçbir zaman gerçekten size ait olmadığı için bu konuda yapabileceğiniz çok fazla şey yoktur. Gmail veya Hotmail hesabınızı iptal edip tüm mesajlarınızı silerse, bu durumla başa çıkabilir misiniz?

Herhangi bir nedenle ücretsiz e-posta hesabınız iptal edilirse, müşterileriniz sizinle iletişime geçemez ve kartvizitleriniz ve diğer promosyon malzemeleriniz anında geçersiz olur.

İşletmenize ait e-posta adreslerini kullanarak bu felaketten kaçınmanız ve iletişiminizin tüm kontrolünü elinize almanız gerekir.

Neden Uzman Posta Profesyonel E-Mail Servisi?

Uzman Posta, profesyonel e-posta hizmetiyle yukarıda belirtilen avantajların yanı sıra aşağıdaki özellikleri de elde edersiniz:

 • Dinamik ve esnek kota
 • Gelişmiş Spam ve Virüs Koruma:
 • Silinmiş e-posta kurtarıcı
 • E-Posta protokolerini kısıtlayabilme imkanı (POP3, IMAP, SMTP)
 • Beyaz & Kara Liste 
 • E-Posta İstatistikleri
 • Log Analizi
 • Üst düzey güvenlik (gelişmiş karantina özelliği, çoklu doğrulama, akıllı tespit yöntemleri, global veri tabanı ve çok dilli kullanım vb.)
 • Two factor – Çoklu doğrulama
 • Sürekli ve kesintisiz erişim
 • Outlook vb. mail programları ile %100 uyum
 • Ücretsiz taşıma ve DNS desteği
 • Masaüstü, mobil veya web erişimiyle senkronizasyon
 • 45 gün boyunca ücretsiz deneme

Sizin de markanıza bağlı bir alan adınız varsa ve profesyonel e-mail hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız, web sitemizin ana sayfasında bulunan “45 Gün Ücretsiz Dene” seçeneğine tıklayın. 45 gün boyunca Uzman Posta’nın kesintisiz e-posta servisini deneyimleyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz