NASA’dan Şeytan Görüntüleri!

0
nasadan-goruntuler-ilgi-cekici
NASA’dan Şeytan Görüntüleri!

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi, bugün sizlere NASA’dan Şeytan Görüntüleri! konusundan bahsedeceğiz. Gelen görüntüler herkesi şaşırtıyor. Detaylar için yazımızın devamına bakabilirsiniz.

NASA uzay ile ilgili çalışmalarına devam ederken ilginç bir görüntü kaydedildi. Yeni görüntü herkes tarafından hayranlıkla incelendi. Görüntüler Kızıl Gezegen Mars üzerinde çekildi.

Mars’tan görüntüler aktaran Curiosity aracı sıra dışı bir görüntüyü Dünya’ya aktardı. Görüntüler Mars üzerinde bir kum fırtınası olduğunu gösteriyor. Bu kum fırtınasına da “Toz Şeytanı” adı veriliyor. Bu ilginç görüntüler milyonlarca kez izleniyor. NASA ilk başta yere düşen cismin bu görüntüleri bir gök taşı sanıyor.

Nasadan-seytan-goruntuleri
Toz Şeytan Görüntüleri

Ancak sonrasında bir uzay aracı olduğu fark ediliyor. Uzay aracı incelendikten sonra ilginç görüntüler gün ışığına çıkıyor. Uzay aracı gelen habere göre Güney Pasifik Okyanusu’nun bulunduğu yerde bir açık alana çakılıyor. Herhangi bir can kaybı olmaması harika bir haber.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung, OLED katlanabilir cihazlarının geleceğini sergiliyor

Uzay Aracı Yıllar Önce Fırlatılmıştı

Araştırmalara göre bu uzay aracı uzun yıllar önce uzaya fırlatılan bir araçtı. Araştırmalar bu aracın isminin Orbiting Geophysics Observatory 1(OGO1) olduğunu gösteriyor. Bu araç 1964 yılında uzaya fırlatılmış ve 5 yıl görev yaptıktan sonra veri gelmeyince bekleme moduna alınmıştı.

NASA Mars üzerindeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Mars gezegeni ile ilgili enteresan görüntüler gelmeye devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz