Mozilla Firefox’ta Uzantılar Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

0
mozilla uzantı devre dışı bırakma
mozilla uzantı devre dışı bırakma

Bir web tarayıcısı biraz arabanızdaki lastiklere benzer. Günlük hayatta onları pek düşünmüyorsunuz ama onlarsız ilerleyemezsiniz. Bir şeyler ters gittiğinde, kesinlikle fark edersiniz. Muhtemelen bu makaleyi Microsoft’tan Internet Explorer’ın bir sürümüyle okuyorsunuz. Bu, Windows işletim sistemlerini çalıştıran bilgisayarlarda zaten yüklü olan tarayıcıdır. Çoğu kişi Windows kullanır ve birçok Windows kullanıcısı hangi tarayıcıyı kullandıklarıyla ilgilenmez. Bazıları bir seçenekleri olduğunun farkında bile değil. Mozilla Firefox’ta uzantılar, tarayıcının birçok şaşırtıcı özelliğini kullanmanıza olanak tanır.

Mozilla tarayıcınızda bir uzantı kullanmıyorsanız, tarayıcıyı hızlandırmak ve ayrıca gizlilik nedenleriyle onu kaldırabilirsiniz. Bu kılavuzda, Mozilla Firefox’ta uzantıları nasıl kaldıracağınızı veya devre dışı bırakacağınızı göstereceğiz. Mozilla Firefox eklentileri veya uzantıları çok kullanışlıdır, ancak bazen bir uzantı hatalara neden olabilir, beklendiği gibi çalışmayabilir, kötü niyetli davranabilir veya bunu yararlı bulamazsınız. Uzantılar Firefox’un normalden daha fazla bellek kullanmasına neden olduğundan, kullanmadığınız bir uzantıyı her zaman kaldırmalısınız. Bu yazıda, bir Firefox eklentisinin veya uzantısının nasıl kaldırılacağını açıklar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Roblox Ekim Ayında PS5 ve PS4'e Geliyor

Mozilla Firefox’ta Uzantılar Devre Dışı Bırakma

  1. Mozilla Firefox’u açın.
  2. Pencerenin sağ üst köşesinde, Firefox Menüsünü Aç menü simgesine tıklayın. simge.
  3. Açılır menüden Eklentiler’i seçin.
  4. Eklenti Yöneticisi sekmesinin sol tarafında, Uzantılar’ı tıklayın.
  5. Ekranın ortasında, Uzantılarınızı yönetin altında, yüklü uzantıların bir listesi bulunur.
Uzantılar
Mozilla Firefox Uzantılar

Bir Uzantıyı Devre Dışı Bırak

Devre dışı bırakmak istediğiniz uzantıyı bulun. Ardından, sağ taraftaki mavi Firefox’u Kapat geçiş anahtarına tıklayın, böylece Firefox’u gri olarak kapatın.

Uzantıyı Sil

Kaldırmak istediğiniz uzantıyı bulun. Sağ tarafta, Menü düğmesi simgesine tıklayın ve açılır menüden Sil’i seçin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz