Apple, tedarik zincirini çeşitlendirmek için Samsung’dan daha az çip kullanabilir

0
Apple
Apple çip

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; yeni bir rapor, Apple tedarik eksikliklerini gidermeye yardımcı olmak için bellek yongası tedarik zincirlerini çeşitlendirme üzerinde çalışıyor olabileceğini gösteriyor. Daha fazla şirketle birlikte çalışmak, Apple’ın bir avuç şirkete olan bağımlılığını azaltmasına ve eksiklik veya sorun olması durumunda birkaç yedek üreticiye sahip olmasına da yardımcı olacaktır.

Bloomberg (SamMobile aracılığıyla), Apple’ın gelecekteki iPhone’lar için bellek yongası tedarik zincirini çeşitlendirmek isteyebileceğini bildirdi. Apple şu anda Samsung ve SK Hynix Inc.’in bellek yongalarını kullanıyor. Diğer sağlayıcılarla olan ortaklık, Apple’ın tedarik sıkıntısı risklerini ve bir veya iki üreticiye olan bağımlılığını azaltmasına olanak tanıyacak.

Apple
Apple çip

Apple’ın Çinli yarı iletken Yangtze Memory Technologies ile görüştüğü ve şirketin Apple’ın standartlarını karşılayıp karşılayamayacağı konusunda testler yaptığı bildiriliyor. Yarı iletken şirket merkezi Wuhan’dadır ve 2016 yılında kurulmuştur. Genç bir şirkettir ve bir yarı iletken üreticisi devi olan Tsinghua Unigroup tarafından desteklenmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bilgisayar Dosya Sıkıştırma İşlemini Nasıl Yapar

Digitimes kısa süre önce Yangtze Memory Technologies’den gelen çiplerin Apple’ın doğrulama testlerini çoktan geçtiğini bildirdi. Şirketin Mayıs ayında düşük miktarlarda cips üretmeye ve tedarik etmeye başlayacağı bildiriliyor. Raporda ayrıca şirketin Apple’ı hazır olduğuna ve Apple’ın taleplerini karşılamak için üretimi artırmaya başlamak için tüm malzemelere sahip olduğuna ikna etmeye çalıştığı belirtiliyor.

Şirketin bellek yongalarının Samsung ve diğer tedarikçilerden en az bir nesil geride olduğu bildiriliyor, bu da muhtemelen iPhone SE gibi daha ucuz ve daha uygun fiyatlı cihazlarda ve belki de hala büyük çerçevelere sahip standart iPad’de kullanılacakları anlamına geliyor. Apple’ın cihazlarını optimize etme konusunda harika bir şirket olduğu biliniyorsa, kullanıcıların bu çipler arasında herhangi bir fark görmeleri pek olası değildir. Analistler geçtiğimiz günlerde yeni iPhone SE 2022’ye olan talebin çok düşük olduğunu ve şirketin üretimini azaltacak kadar ileri gittiğini bildirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz