Motosiklet satışları pandemiyi dinlemedi! Rekor sayıda satış var

0
14

Merhaba değerli Tekno bilim adamı ailesi,

2020 yılıyla itibaren hayatımıza giren korona virüsün yarattığı pandemi etkisi yüzünden fabrika, lojistik ve tedarik tarafında bazı aksaklıklar yaşandı. Ayrıca ülkemiz için gelen vergiler ve yükselen döviz kurları yüzünden de birçok sektör bir hayli zor duruma düştü. Ancak 2020 yılı, motosiklet sektörü için oldukça başarılı bir yıl oldu. Öyle ki yapılan satışlar rekor kırdı.

Türkiye’de son 15 yılda yapılan en büyük motosiklet satışı bu yıl içinde gerçekleşti. Bu durum da aslında motosiklet üzerine yoğunlaşan firmalar için adeta bir kurtuluş umudu oldu. Zira pandemi neticesiyle herkesin işi duraksadı ve şirketler biraz zor duruma düştü.

Motosiklet Endüstrisi Derneği’nden açıklama geldi

MOTED Genel Koordinatörü Remzi Öztürk, bu durumu şöyle açıkladı;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Evde Vakit Geçirirken İzlenecek 4 Dizi

“2020 Aralık ayı satış rakamları resmi olarak henüz açıklanmasa da bu yıl tahmini olarak görülen 200 bin seviyesi geride kaldı. Aralık ayı rakamlarının 10 bin adetin üzerinde olduğunu görüyoruz.

Bu durumda sene 205-207 bin adet seviyelerinde kapanacak. Yaz aylarında getirilen ek gümrük vergisi bugünden itibaren son buluyor. Şubat ayından itibaren de yeni bir tescil modeline geçilerek, kayıt dışılık ortadan büyük ölçüde kalkıyor. Bütün bunların ışığında 2021 yılına umutlu bakıyoruz. Motosiklet sektörü bu yıl 300 bin seviyesini görebilir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz