Dünyaca Ünlü En Tehlikeli Hackerlar

0
Dünyaca Ünlü En Tehlikeli Hackerlar
Dünyaca Ünlü En Tehlikeli Hackerlar

Merhaba Teknoloji Haberleri sevenler, dünyaca ünlü en tehlikeli hackerlar, aslında bizlerin gözlerini korkutan hackerlar olacaktır. Bu kişiler günden güne hayatımızı tehlikeye atan kişilerde olacaktır. Aslında baktığımız zaman, gerek büyük iş adamları gerek ise de büyük firmalar, bu kişilerden kendilerini korumak için önlemler almalıdır. Elbette haricinde bankalarda gereken önlemleri almalıdır.

[toc]

Sizlere bugün, dünyadaki en tehlikeli olan hackerlarından bahsedeceğiz. Neler yaptığından ve aynı zamanda nasıl bir düzenek ile bu işe giriştiklerinden söz edeceğiz. Bu sayede aslında ne kadar tehlikeli olduklarının sizler de farkına varacaksınız. Bazılarının ismini ilk kez duymuş olabilirsiniz bazılarının ise daha önceden kulak aşinalığınız olabilir.

Dünyaca Ünlü En Tehlikeli Hackerlar
Dünyaca Ünlü En Tehlikeli Hackerlar

Dünyaca Ünlü En Tehlikeli Hackerlar Listesi

  • Kevin Mitnick

Tüm zamanların en iyi ve kral hackerı olarak bilinen Kevin Mitnick, IBM, Nokia ve sonrasında ABD’nin askeri merkezi olan Pentagon’u hackledi. Elinden neredeyse milyonlarda dolar geçtiğini söyleyebiliriz. 1995 senesine kadar FBI için en çok arananlar listesindeydi. 4 sene tutuklu kaldı ve şu anda ABD için danışmanlık hizmeti vermektedir.

  • Gary McKinnon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google Pixel Watch fotoğrafları sızdırıldı

Şüphesiz ki dünyanın en tehlikeli hackerlar arasındaki bir başka yerini alan isim Gary McKinnon olacaktır. Öncelikle Pentagon’un sistemine sızarak “Güvenliğiniz iğrenç” yazısı bırakmıştır. 2001-2002 yıllarında ise hem NASA hem de Amerika askeri bilgisayarlarına sızarak, defalarca hem dosyaları silmiş hem de şifreleri değiştirmiştir. Her ne kadar Amerika geri istese bile, şu an İngiltere’de hapistedir.

  • Matthew Bevan & Richard Price

Bu ikili, hacker dünyası için en tehlikeli işler içerisinde bulunmuştur. 1994 senesinde Pentagon’un savaş simülasyonunu hacklemişlerdir. ABD adına hem Kuzey Kore’ye mesajlar göndermişler hem de bu ülkenin çok gizli dosyalarına ulaşmışlardır. Tabi ki bu ABD için büyük bir şoktu, neredeyse nükleer bir savaş çıkartıyorlardı. Sonunda ise tutuklandılar.

  • Anonymous

Tam olarak kim olunduğu bilinmeyen ve aynı zamanda tamamen anonim olan bir grup hackerdır. CIA’den, FBI’a, Vatikan’dan Çin’e kadar birçok ülkeyi ve de kurumu hacklemişlerdir. Hatta çok gizli belgelere ulaşarak, bu belgeleri halka açmışlardır. Bunu para için yapmıyor olsalar bile, paradan çok daha etkili sonuçlara ulaştıkları kesindir. Yine de dünyaca ünlü en tehlikeli hackerlar arasında yer almaktadırlar.

  • Astra
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Furacin Krem Ne İşe Yarar

İsmi henüz açıklanmayan bir başka hacker olacaktır. 2000 yılının başından itibaren, ileri yazılım proje ve yüksek silah teknolojisi bilgilerinin diğer gizli servislere ve gruplara satılmasına neden oldu. Her ne kadar 2008 senesinde Yunan hükümeti tarafından tutuklanmış olsa bile, ismi açıklanmadı. Sadece kendisinin bir matematikçi ve 58 yaşında olduğu biliniyor. Verdiği zararın ise; 360.000.000 dolar olduğu biliniyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz