Microsoft’un xCloud Beta iOS ve Windows’ta başlıyor

0

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Microsoft, xCloud oyun akışı hizmetinin nihayet iPhone, iPad ve PC’yi erken benimseyenlere bugün başlayacak bir beta olarak sunulacağını duyurdu.

Microsoft xCloud Beta 20 Nisan’da Başlıyor

Şirket, oyun akışı hizmetinin 20 Nisan 2021 Salı günü Microsoft’un Windows 10 ve Apple’ın iOS ve iPadOS platformlarında beta olarak piyasaya sürüldüğünü söyledi. Hem xCloud için yalnızca davetli beta sürümüne hem de son gönderim emsaline www.xbox.com/play adresindeki Edge, Chrome veya Safari tarayıcılarından kolayca erişilebilir.

Zamanla abonelik hizmetine daha fazla başlık eklenecektir. XCloud’u kullanmak için bir Xbox Game Pass Ultimate abonesi olmanız gerektiğini unutmayın.

Microsoft xCloud Fiyatlandırması ve Kullanılabilirliği

Microsoft, Xbox Wire’daki bir gönderide, beta sürümünün 22 ülkede piyasaya çıkacağını yazdı. Desteklenen ülkelerin listesi xCloud Game Pass web sitesinde mevcuttur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Jaumo Abonelik İptali

Tell Me Why gibi birinci gün oyunlar ve Destiny 2 gibi hit oyunlar da dahil olmak üzere, yaklaşık yüz oyun Xbox Game Pass Ultimate abonelerine ücretsiz olarak sunulacak. Hizmet, “önümüzdeki aylarda” tüm Xbox Game Pass Ultimate üyelerine açılacaktır.

xCloud
xCloud

iOS’ta Microsoft xCloud’u Kullanma

Apple’ın platformları için bu tarafın geliştirilmesine rehberlik eden katı kuralları nedeniyle, xCloud herkese açık olarak piyasaya sürüldüğünde iOS ve iPadOS’ta yerel bir uygulama olarak kullanılamayacak. Başka bir deyişle, iPhone veya iPad’inizdeki hizmete erişmek için Apple’ın Safari tarayıcısını kullanmanız gerekir.

Platform ne olursa olsun, bu oyunları hem kablolu hem de kablosuz bağlantı destekli eşleştirilmiş bir oyun denetleyicisi kullanarak oynayacaksınız. Alternatif olarak, 50’den fazla oyun için özel dokunmatik kontroller kullanabileceksiniz.

Şirket, “Betanın ilk aşamalarında, oyunların en iyi şekilde çalıştığından emin olurken, aynı zamanda özelliklerin ince ayarını yapmaya ve platformlar arasında tutarlı bir deneyim oluşturmaya odaklanacağız,” diye yazdı. xCloud, Android akıllı telefonlarda ve tabletlerde zaten mevcuttur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5'in tüm özellikleri ve görselleri lansman öncesinde sızdırıldı

Microsoft’un Azure bulut bilgi işlem hizmetlerini kullanan xCloud, fiziksel bir Xbox konsoluna veya herhangi bir ek donanıma ihtiyaç duymadan, aboneliğe dahil olan oyunları desteklenen cihazlarda oynamanıza olanak tanır. Bu anlamda, xCloud, tamamen değiştirilmesinden ziyade mevcut Xbox oyun kurulumunuzun bir uzantısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz