En İyi Telefon Hızlandırma Yöntemleri

0
85
En İyi Telefon Hızlandırma Yöntemleri
En İyi Telefon Hızlandırma Yöntemleri

Herkese merhaba! En İyi Telefon Hızlandırma Yöntemleri, konusunda sizlere bugün gereken bilgileri veriyor olacağız. Telefonumuz zaman içerisinde bazı nedenlerden dolayı yavaşlar ve eski performansını kaybeder. Bunun önüne geçmek için bazı detaylara da bu aşamada dikkat ediyor olmanız gerekecektir. Gerek bazı uygulamaların düzenlenmesi konusunda gerek ise de telefonunuzun hafızasını güçlendirmek konusunda dikkat etmelisiniz.

Eğer sizlerinde telefonları zaman içerisinde eski performansını kaybediyorsa, buna çözüm bulamıyorsanız, sizlere gereken her detaydan söz ediyor olacağız. İlk aşamada telefonunuz için ne yapmanız gerektiğinden bahsediyor olacağız. Sonrasında ise telefon performansınızı en iyi etkileyen kısımlara değiniyor olacağız.

En İyi Telefon Hızlandırma Yöntemleri
En İyi Telefon Hızlandırma Yöntemleri

En İyi Telefon Hızlandırma Yöntemleri

Telefonlarımız zaman içerisinde fazla kullanıma maruz kalmalarından da kaynaklı olarak, fazlasıyla yavaşlamaktadır. Bunun için birçok neden sayabiliriz. Gerek yüklenen uygulamalar olsun gerek ise de telefon sağlığını koruyamamak olsun, aslında temel nedenler olarak karşımıza çıkacaktır. Sizlerinde halihazırda bildiği adımları yeniden deneyerek, telefonunuzu hızlandırabilirsiniz. Şu adımları izleyebilirsiniz:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Spotify podcast aboneliklerini tanıttı

  • Gereksiz uygulamaları kaldırın: Aslında kulağa biraz komik geliyor, neden o zaman indiriyoruz, elbette kullanıyoruz diyebilirsiniz. Fakat bazı uygulamalar sadece o an keyif için yükleniyor ama bakıldığı zaman asla kalkmıyor. Bu uygulamalardan direkt olarak kurtulun.
  • Facebook ve Google Choreme Alternatifi Deneyin: RAM konusunda bir düşman varsa eğer o da bu iki uygulama olacaktır. Mümkünse, Facebook’un alternatiflerini deneyin. Facebook Lite gibi. Tarayıcı için ise farklı bir tarayıcı deneyebilirsiniz.
  • Arka planda çalışan uygulamalardan kurtulun: Arka planda çalışan uygulamalar maalesef pek de sağlıklı sonuçlar yansıtmayacaktır. Dolayısıyla telefonunuzu kenara koyduğunuz her an, arka planda olan uygulamaları temizleyin.
  • Ana ekranınızı temi tutun: Bu belki iPhone telefonlar için uygun olmayacaktır ama Android kullanıyorsanız, giriş ekran kısmını muhakkak boş tutmanız gerektiğini de unutmamalısınız.
  • Telefonunuza format atın: En son noktada telefonunuza format atmayı deneyin. Belki de sorun buradan kaynaklanıyor olabilir. Bu sayede ilk halinden iyi olmazsa bile, en azından format atmadan önceye göre daha iyi bir halde olacaktır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp Numara Açma Formu

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz