Microsoft Edge, çocukları çevrimiçi ortamda güvende tutmak için Çocuk Modu ekliyor

0

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Microsoft, Edge tarayıcısı için kullanıcılara çocuk dostu olarak tanımlanan bir alan sağlayan yeni bir Çocuk Modu duyurdu. Bu özellik ücretsizdir ve Microsoft Edge’de yerleşik olarak gelir.

Microsoft Edge Çocuk Modu

Etkinleştirildiğinde, ebeveynler Çocuk Modunu yalnızca onaylı siteleri gösterecek şekilde özelleştirebilir. Ebeveynler, çocuğun yaşına bağlı olarak deneyimi daha da özelleştirebilirler. Microsoft Edge’de şu anda iki seçenek bulunmaktadır: 5-8 yıllık seçenek, basitleştirilmiş bir gözatma deneyimi sunar; 9-12 yaş seçeneği, hayvanlar, bilim ve eğlenceli gerçekler gibi konularla ilgili daha ilginç, çocuk dostu makaleler ve haberler sunar.

Microsoft bir blog gönderisinde , “Bunun bugün hayatın tüm taleplerini karşılayan ebeveynler için bir oyun değiştirici olduğuna inanıyoruz. Çocuk Modu, çocukları paylaşılan bir cihazda web’de gezinirken korumalı bir çevrimiçi ortam sağlayarak ebeveynlere gönül rahatlığı sağlıyor.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   BMW, 'Uygun Fiyatlı' 2021 BMW 228i Gran Coupe Modelini Piyasaya Sürecek
Çocuk Modu
Microsoft Edge Çocuk Modu

Çocuk Modu, ebeveynlerin ve çocukların aynı cihazları paylaştığı senaryolar için geliştirilmiştir. Ebeveynler, Çocuk Modunu tarayıcı penceresinin sağ üst köşesindeki profil simgesinden seçerek etkinleştirebilir. Etkinleştirildiğinde, Microsoft Edge, Disney ve Pixar’dan temalarla daha renkli bir tarayıcıya dönüşecek. Mod, 70 popüler çocuk sitesini otomatik olarak onaylar ve ebeveynler de kendi sitelerini ekleyebilir. Bir çocuk, onaylanan listede olmayan bir web sitesini ziyaret ederse, izin isteme seçeneği olan bir engelleme sayfasıyla karşılanır.

Ek olarak, Edge’in Çocuk Modu etkinleştirildiğinde, tarayıcıyı tam ekran modunda çalıştırır, böylece çocuklar diğer uygulamalara (başka bir tarayıcı gibi) erişemez. Edge’in gizliliği de en güçlü ayarına ayarlanacak ve varsayılan olarak en katı izleme önleme seviyesine ayarlanacaktır. Çocukların yanlışlıkla Çocuk Modu’ndan çıkmasını önlemek için, ebeveynlerin özelliği kapatmadan önce kimlik bilgilerini girmeleri gerekecektir. Microsoft Edge’in yeni Çocuk Modu, Windows ve macOS’ta bugünden itibaren kullanılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz