Meta VR platformu Aralık ayından bu yana 10 kat büyüyerek 300.000 kullanıcıya ulaştı

0
metaverse platformu
metaverse platformu

Meta (eski adıyla Facebook), Metaverse platformu için yeni yazılım ve donanım çözümleri geliştirmek için on milyarlarca dolar harcayacağını duyurdu. Şirket, 300.000’den fazla kullanıcıya ulaştığını ve şimdiden 20.000’den fazla yaratıcıya sahip olduğunu ve oyunun Aralık ayının başlarında piyasaya sürülmesinden bu yana 10.000 dünya inşa edildiğini duyurdu. Meta, tüm Metaverse konusunda o kadar ciddi ki, Oculus VR’yi Meta Quest VR olarak yeniden adlandırdı.

TheVerge, Meta’nın sosyal VR platformu Horizon Worlds’ün Aralık 2021’in başlarında piyasaya sürülmesinden bu yana 10 kat artarak 300.000 kişiye ulaştığını bildiriyor. Bir Meta sözcüsü Joe Osborne, TheVerge ile istatistikleri doğruladı ve bunun kullanıcılarını içerdiğini söyledi. Kullanıcıların VR’de canlı etkinliklere katılabilecekleri ayrı bir uygulama olan Horizon Worlds ve Horizon Venues. Rakamlara, davetlere dayalı başka bir ayrı VR konferans sistemi olan Horizon Workrooms da dahil değil.

Farkında olmayanlar için Horizon Worlds, yaratıcıların ve oyuncuların, Roblox veya Minecraft’ta zaten mümkün olana çok benzer dünyalar yaratmasına izin verir. İnsanların ilgi çekici ortamlar oluşturmasına ve oyun oynamak, iletişim kurmak ve genel olarak eğlenmek için çeşitli araçlar kullanmasına olanak tanır. Meta ayrıca topluluk tarafından oluşturulan 10.000’den fazla dünyaya sahip olduğunu ve özel bir Facebook grubunda 20.000’den fazla yaratıcısı olduğunu duyurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Benzin fiyatlarına yeni bir indirim geldi

Meta, bu tarihe kadar kaç Quest kulaklık sattığını paylaşmadı ve platformun önümüzdeki aylarda ve yıllarda ne kadar büyüyeceğini tahmin etmek zor, ancak mevcut Meta Quest VR kulaklık kullanıcıları arasında çok popüler olduğu açık. . Meta’nın henüz Horizon Worlds aracılığıyla para kazanmadığını, ancak bu noktada sadece bir spekülasyon olsa da, kullanıcıların yeni dünyalardan ve araçlardan yararlanmaları için uygulama içi satın alımlar ve diğer yolları içermesi bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz