Messenger Rooms, İnstagram’a eklendi

0
39

Bütün hayatımızı değişime uğratan zorlu karantina günlerinde, şirketler home office çalışma sistemini uygulamaya koydu. Haliyle de şirketler bazı toplantılar düzenlemeye ihtiyaç duyuyor. Herkes evden çalışırken bu toplantıların online ortamda düzenlenebileceği Zoom gibi platformlar çok kullanılmaya başlandı. 

Bu krizi fırsata çevirmek isteyen Facebook’ta Messenger Rooms adlı platformunu piyasaya sürdü. Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri ailesi olarak bu yazıda sizlere Messenger Rooms’un İnstagram’a eklenmesi hakkında bilgi vereceğiz.

İnstagram’a eklendi

Zoom'a dişli rakip: Facebook Messenger Rooms - Ekonomi haberleri

Messenger Rooms platformu sayesinde şirketler messenger üzerinde toplantı düzenleyebiliyorlardı. Ardından Facebook, Messenger Rooms’un ulaşılabilirliğini artırmak için İnstagram uygulamasına ekledi. Bu sayede şirketler, İnstagram üzerinde 50 kişiye varan toplantılar düzenleyebilecek duruma geldi.

İnstagram üzerinde başlatılan Messenger Rooms toplantıları direkt olarak İnstagram içinde başlatılamıyor. Bir toplantı başlattığınız zaman otomatik olarak messenger üzerinden başlatılmış oluyor. 

Yakında WhatsApp için de gelecek 

Online toplantı uygulaması Messenger Rooms’u İnstagram’a entegre eden Facebook, online toplantı uygulaması Messenger Rooms’u en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’a da entegre etmeyi planlıyor. Şirketlerin çoğunluğu her ne kadar Zoom platformunu kullansa da, ulaşılabilirlik sayesinde Messenger Rooms platformunun gerisinde kalacak gibi görünüyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz