Mercedes EQC fiyatı ÖTV zammıyla beraber adeta uçtu: 1 milyon TL’yi geçti!

0

Merhaba değerli Tekno bilim adamı takipçileri,

Kısa süre önce hakkında haber yaptığımız Mercedes EQC modelinin fiyatını 966.000 TL olarak açıklamıştık. Fakat yeni ÖTV zammıyla beraber fiyat muazzam şekilde bir artış yaşadı. Peki ne kadarlık bir artıştan söz ediyoruz?

Mercedes EQC fiyat artışı ne kadar?

mercedes eqc fiyat

8 yıl – 160.000 km batarya garantisi ile gelen Mercedes EQC, ülkemizdeki ilk satışa çıktığında 966.000 TL gibi bir fiyata sahipti. Fakat yeni yapılan ÖTV zamlarıyla beraber aracın EQC 400 4MATIC paketi 1.189.900 TL gibi bir fiyata çıkardı. Elbette ki 1 milyon TL’nin üzerinde çıkması demek ülkenin çok çok azının satın alabilmesi demek. Bu otomobilin bu parayı hak edip etmediği ise tartışmaya açık bir konu. Düşüncelerinizi yorum bölümünden belirtebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Whatsapp yeni bir sesli mesaj özelliği üzerinde çalışıyor

Aracın gücü ne kadar?

Elektrikli Mercedes EQC ülkemizde satışa çıktı! Fiyatı ne kadar?

Ön ve arka akslarında bulunan motorların tamamının ürettiği gücü hesaplarsak, 408 beygirlik bir güç elde ediyoruz. Ayrıca otomobilde 760 Nm tork değeri de bulunuyor. Zaten bu tork değeri oldukça yüksek ve aracın 0 – 100 hızlanması 5.1 saniye sürüyor. Maksimum hız tarafında ise limit 180 km/s olarak belirlenmiş.

Yüzde 10 seviyesinden yüzde 80 seviyesine kadar 40 dakikada şarj olan Mercedes EQC, 7.4 kW değerine varan şarj imkanı sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz