Mercedes-Benz, ChatGPT’yi entegre ederek otomobillerini daha akıllı hale getiriyor

0
Mercedes-Benz, ChatGPT'yi entegre ederek otomobillerini daha akıllı hale getiriyor
Mercedes-Benz, ChatGPT'yi entegre ederek otomobillerini daha akıllı hale getiriyor

Mercedes-Benz, ChatGPT’nin doğal diyalog formatından yararlanarak daha sezgisel hale getirmek amacıyla ChatGPT’yi MBUX Sesli Asistanına entegre ediyor. Mercedes-Benz, popüler sohbet robotunu Azure OpenAI Hizmeti aracılığıyla entegre ediyor.

Mercedes-Benz ile ChatGPT Entegrasyon

Mercedes-Benz, ChatGPT ile entegrasyon sayesinde sürücülerin ve yolcuların spor ve hava durumu güncellemelerini alabileceklerini, çevreleriyle ilgili sorularını yanıtlayabileceklerini ve hatta akıllı evlerini kontrol edebileceklerini açıkladı.

Mercedes-Benz, ChatGPT
Mercedes-Benz, ChatGPT

Microsoft’un Azure OpenAI hizmeti de bir blog yazısında kullanıcıların ChatGPT eklenti ekosistemini kullanarak restoran rezervasyonları yapabileceklerini, sinema bileti rezervasyonu yapabileceklerini ve diğer karmaşık görevleri yerine getirebileceklerini açıkladı.

Mercedes-Benz Perşembe günü yayınladığı bir blog yazısında, “Mercedes-Benz, MBUX Voice Assistant’ın doğrulanmış verilerini ChatGPT’nin daha doğal diyalog formatıyla geliştirerek her iki dünyanın en iyilerini bir araya getiriyor. Kullanıcılar sadece doğal sesli komutları kabul etmekle kalmayıp aynı zamanda konuşmalar da yapabilen bir sesli asistanı deneyimleyecekler.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple'ın yeni işletim sistemi iOS 14 tanıtıldı!

Yakında, Sesli Asistan’dan gidecekleri yerle ilgili ayrıntıları isteyen, yeni bir yemek tarifi öneren veya karmaşık bir soruyu yanıtlamasını isteyen katılımcılar, elleri direksiyonda ve gözleri yolda olurken daha kapsamlı bir yanıt alacaklar.

Mercedes-Benz müşterileri, üç ay boyunca ABD odaklı beta programına katılarak yeni teknolojiyi erken benimseyebilirler. Beta programı, ABD’de MBUX bilgi-eğlence sistemi ile donatılmış 900.000’den fazla araç için 16 Haziran 2023 tarihinde başlayacak.”

İlginç bir şekilde, müşteriler yeni beta programına doğrudan araçlarından “Hey Mercedes, beta programına katılmak istiyorum” diyerek katılabilirler. Mercedes, bu çalışmadan elde edilen bulguların sesli asistanı geliştirmek ve gelecekteki sunum stratejilerini belirlemek için kullanılacağını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz