F-22 Raptor Avcı Uçağı Görücüye Çıktı

0
546

Merhaba Teknoloji Haberleri ailesi , bugün sizlere F-22 Raptor Avcı Uçağı hakkında bilgiler vereceğiz.

 F-22 Raptor Ekibi, ABD’nin en bilindik avcı uçaklarından olan  F-22 Raptor‘ın manevra kabiliyetlerini gösteren güncel şahane bir video paylaştı. 360 derece olup üstüne VR destekli olan video, 4K çözünürlükle birlikte birçok nefes kesici sahne içeriyor.

1981 yılında ortaya atılan bir projenin tamamlanması sonucu Lockheed Martin F-22 Raptor, uzun yıllar boyunca ABD hava kuvvetlerinin en önde gelen avcı uçaklarından biri oldu. 150 milyon ABD dolarına mal olan F-22‘de akıllı silah sistemleri, Mach 2’ye kadar ve üzeri süpersonik hızlar, radara yakalanmadan manevra yapabilme yeteneği, ultra hafif titanyum alaşımlı yapısı ve pilotlar için olağanüstü durumsal farkındalık gibi pek çok özellik barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Netflix ve Amazon Prime kapanmıyor!

Öte yandan bu özelliklerin hiçbiri, F-22 Raptor‘ın 70.000 poundluk çekiş kuvvet özelliğinin yanından bile geçemiyor. Bu sayede rakiplerinden çok daha üstün manevra kabiliyetlerine sahip olan avcı uçak F-22, simüle edilmiş havadan havaya muharebe tatbikatlarını uzun süreler domine etti ve uzun bir süre bu başarıyı elinde tutacak gibi görünüyor.

Bu nefes kesen görüntüleri 4K olarak aşağıdaki videomuzdan izleyebilirsiniz.

Üst düzey manevra kabiliyetine sahip olan F-22 Raptor uçaklar, savaş alanlarında da büyük bir caydırıcı etken olarak kullanılıyor zira F-22‘leri gören düşman birlikleri, olası bir hava muharebesinde yaşanacak kayıplardan kaynaklı büyük bir maliyete katlanması gerektiğini biliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz